آثار داوینچی و ونگوگ NFT خواهند شد - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

آثار داوینچی و ونگوگ NFT خواهند شد

زمان مطالعه: 2 دقیقه

صرافی رمزارز بایننس و موزۀ ارمیتاژ با یکدیگر همکاری می‌کنند تا برخی از مهم‌ترین کارهای هنری جهان را به “NFT”  تبدیل کنند و به حراج گذارند.

بازار “NFT” بایننس امروز اعلام کرد که با موزۀ ارمیتاژ همکاری می‌کند که مجموعه‌ای دیجیتالی از شاهکارهای هنر این موزه را به فروش برسانند.

عنوان این مجموعه «توکن شما در ارمیتاژ حفظ شده» است و شامل پنج “NFT” است و کپی هریک از “NFT”ها در موزه باقی خواهد ماند.

آثاری که در این پروژه به صورت دیجیتالی بازتولید می‌شوند، عبارتند از: مدونا و کودک اثر لئوناردو داوینچی، جودیت اثر جورجونه، لیلاک بوش اثر ونگوگ، ترکیب‌بندی شمارۀ 6 اثر واسیلی کاندینسکی، گوشه باغ در مونتگرون اثر کلود مونه.

“NFT”ها یا توکن‌های غیرقابل معاوضه، دارایی‌های دیجیتالی منحصربفردی هستند که طی ماه‌های گذشته محبوبیت یافته‌اند. “NFT”های یاد شده قرار است روز 31 اوت در رویداد بازار “NFT” بایننس به حراج گذاشته شود و پیشنهاد اولیه برای فروش آن‌ها حدود 10 هزار دلار است.

میخائیل پیوتروفسکی (Mikhail Piotrovsky) مدیر ارمیتاژ آن‌ها را امضا می‌کند و زمان دقیق امضا نیز مشخص خواهد بود. برندگان حراج همچنین یک ویدئوی “NFT” نیز دریافت می‌کنند که نشان می‌دهد پیوتروفسکی این آثار را تأیید می‌کند.

بازار “NFT” بایننس در ماه ژوئن امسال راه‌اندازی شد و به دنبال حجم خریدوفروش بیشتر است، تا جایی که قصد دارد به بزرگترین پلتفرم “NFT” دنیا تبدیل شود.

با وجود این حجم خرید‌و‌فروش در این پلتفرم تا کنون به نسبت کم بوده است.

طبق یک پست بلاگی که روز 16 اوت منتشر شد، این بازار از زمان راه‌اندازی 25 میلیون دلار فروش داشته و 400 خالق اثر از سراسر جهان در آن مشارکت کرده‌اند.

داده‌های “DappRadar” نشان می‌دهد که حجم خریدوفروش در “OpenSea” که بازار “NFT” پیشگام در اتریوم است، از 250 میلیون دلار طی 24 ساعت گذشته عبور کرده است و خریدوفروش هفتگی در آن به بالای یک میلیارد دلار نیز رسیده است.

ممکن است این مشارکت با موزۀ ارمیتاژ، بازار “NFT” بایننس را تقویت کند.

منبع: decrypt.co

 

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

هشتاد پنج + = 93