آغاز فعالیت مزارع استخراج رمزارز ایران از ابتدای مهرماه - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

آغاز فعالیت مزارع استخراج رمزارز ایران از ابتدای مهرماه

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

مصطفی رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق، گفت به علت کاهش مصرف برق خانگی در ایران، آغاز فعالیت مزارع استخراج رمزارز از ابتدای مهر ماه، تاکنون مشکلی را برای تأمین برق به وجود نیاورده است.

او اشاره کرد که مصرف برق خانگی در مقایسه با هفتۀ گذشته 2.2 درصد کاهش یافته، اما در مقایسه با سال گذشته 7 درصد افزایش یافته است؛ با وجود این، مزارع قانونی رمزارز که دارای مجوز هستند می‌توانند فعالیت خود را داشته باشند.

رجبی مشهدی اشاره کرد که طبق برآوردها حدود 100 الی 150 مگاوات دستگاه مجاز رمز ارز تا کنون فعالیت خود را شروع کرده‌اند و مشکلی را برای تأمین برق به وجود نیاوردند. به گفتۀ او حدود 200 مگاوات دستگاه استخراج رمزارز مجاز وجود دارد که برآورد می‌شود حدود 60 الی 70 درصد از آن‌ها هم‌اکنون فعال هستند.

طبق اظهارات سخنگوی صنعت برق، تاکنون 218 هزار دستگاه غیرمجاز استخراج ارزهای رمزنگاری شده کشف و جمع‌آوری شدند که میزان مصرفشان معادل یک نیروگاه 1000 مگاواتی است.

او ادامه داد که برخو د با این مراکز غیرقانونی ادامه خواهد داشت و از دستورکار خارج نخواهد شد. این مراکز در صورت شناسایی در اختیار مراجع قانونی قرار می‌گیرند، دستگاهشان تا زمان تعیین تکلیف ضبط می‌شود. پرونده این مراکز به قوۀ قضاییه ارجاع می‌شود تا در خصوص‌شان تصمیم‌گیری صورت گیرد.

منبع: isna.ir

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

82 − = هفتاد چهار