آمریکا تحریم‌های خود را به صنعت رمزارز گسترش می‌دهد - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

آمریکا تحریم‌های خود را به صنعت رمزارز گسترش می‌دهد

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

مقامات آمریکا روز جمعه اعلام کردند که در شش ماه نخست سال 2021، 590 میلیون دلار پرداخت‌های مشکوک باج‌افزاری انجام شده است. بدین علت دولت آمریکا صنعت رمزارز را برای مبارزه علیه حملات باج‌افزاری فعال می‌کند.

وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد که در سال 2021 میزان میانگین تراکنش‌های باج‌افزاری در ماه، 102.3 میلیون دلار بوده است و REvil/Sodinokibi، Conti، DarkSide، DarkSide و Phobos شایع‌ترین باج‌افزارها هستند.
رئیس جمهور، جو بایدن، در پی حملات یاد شده در سال جاری، به اقدامات مربوط به امنیت سایبری اولویت بخشیده است.
برای متوقف کردن استفاده از ارزهای رمزنگاری شده در پرداخت‌های باج‌افزاری، وزارت خزانه‌داری به اعضا جامعۀ کریپتو گفت که آن‌ها مسئولیت دارند که مطمئن شوند که به صورت مستقیم یا غیرمستقیم به تسهیل معاملات ممنوع شده از سوی تحریم‌های ایالات متحد آمریکا کمک نمی‌کنند.
در این دستورالعمل جدید گفته شده که صنعت ارزهای مجازی نباید بگذارند کسانی که در فهرست سیاه تحریم‌ها قراردارند، از این ارزها برای دور زدن تحریم‌ها استفاده کنند.
این دستورالعمل همچنین به صرافی‌های ارز دیجیتال توصیه کرده که از ابزارهای مناسب برای مسدود کردن دسترسی کشورهای تحت تحریم آمریکا استفاده کنند.
به گفتۀ دولت آمریکا هکرها از باج‌افزار برای تحت اختیار گرفتن سیستم استفاده می‌کنند. امسال باندها به چندین شرکت آمریکایی حمله کردند. یکی از این حملات اپراتور خط لوله Colonial Pipeline را هدف قرار داد که موجب کمبود سوخت در ساحل شرقی آمریکا شد. آن‌ها همچنین یک شرکت کشاورزی مستقر در آیووا را هدف قرار دادند که موجب اختلال در برداشت غلات شد.
ماه گذشته دولت بایدن تحریم‌هایی علیه صرافی‌های رمزارز Suex OTC ، S.R.O وضع کرد، زیرا ادعا می‌شود که این صرافی‌ها در حملات باج‌افزاری و پرداخت‌های غیرقانونی نقش داشته‌اند.

منبع: reuters.com

 

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

× یک = یک