آیا استیبل کوین هایی متصل به دلار کانادا صادر خواهند شد؟ - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

آیا استیبل کوین هایی متصل به دلار کانادا صادر خواهند شد؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه

اخیرا گزارشی به دست مؤسسۀ ” C.D. Howe” در کانادا منتشرشده که دربارۀ مزایای پیوندیافتن استیبل کوین‌ها و یک ارز دیجیتال بانک مرکزی کانادا صحبت کرده است.
استیل‌کوین‌ها و ارزهای دیجیتال بانک مرکزی همواره محل بحث و بررسی بوده‌اند. ناظران قانونی در سراسر جهان به طور خاص در حال ارزیابی فواید و مضرات این ارزهای دیجیتال و نحوۀ عملکردشان در کشورهای خود بوده‌اند.
یک گزارش جدید که در مؤسسۀ ” C.D. Howe” در کانادا منتشر شده، این موضوع را از منظر متفاوتی مورد توجه قرار داده است و آن پیوند دادن استیبل کوین‌ها به یک ارز دیجیتال بانک مرکزی بوده است.
عنوان این گزارش بدین شرح است: دو سویۀ یک کوین: چرا استیبل کوین ها و یک ارز دیجیتال بانک مرکزی آیندۀ مشترکی دارند».
مارک زلمر (Mark Zelmer) مدیر اجرایی این موسسه و جرمی کرونیک (Jeremy Kronick) مدیر پژوهش این موسسه، گزارشی را منتشر کرده‌اند که در آن آیندۀ احتمالی استیبل‌کوین‌ها و ارزهای دیجیتال بانک مرکزی مورد بحث قرار گرفته و روایت جدیدی از یک استیبل‌کوین متصل به دلار کانادا ارائه شده است.
برخلاف سایر انواع رمزارزها، استیبل‌کوین‌ها به یک پول فیات مانند دلار کانادا متکی هستند. برای کسب بیشترین منفعت از استیبل کوین‌ها در عین به حداقل رساندن ریسک آن‌ها، مهم است که دلار کانادا به عنوان واحد اصلی تراکنش‌های مالی درون کانادا حفظ شود.
با وجود این، امکان تبدیل قانونی و بدون قیدوشرط میان این دارایی‌ها (استیبل‌کوین‌ها) و دلار کانادا اهمیت دارد. نویسندگان گزارش خاطرنشان کرده‌اند: اگر استیبل‌کوین‌های متصل به دلار کانادا قابل تبدیل به پول نقد صادر شده از سوی بانک مرکزی کانادا باشند و از نظر رفتار تجاری، رقابتی، عملیاتی و حریم خصوصی به خوبی طراحی شوند و زیر نظر قوانین و مقررات باشند، می‌توانند برای کانادایی‌ها جذاب باشند.
بدین‌ترتیب کانادا می‌تواند از مزایای اقتصادی رمزارزهایی که به صورت خصوصی صادر شده‌اند، منتفع شود؛ حتی بدن آنکه منافع کلان مهم خود از حاکمیت پولی جاری کانادا را به خطر بیندازد. دارندگان استیبل کوین ها، مانند کسانی که سپرده‌های بانکی دارند، می‌توانند استیبل‌کوین خود را بلافاصله به دلار کانادایی که بانک مرکزی صادر کرده، تبدیل کنند.
نویسندگان این گزارش همچنین در خصوص صدور ارز دیجیتال بانک مرکزی کانادا نوشته‌اند که صدور این ارز و امکان تبدیل استیبل‌کوین‌ها به آن، امکان تشویق بخش‌خصوصی به استفاده از استیبلکوین های متصل به ارز دیجیتال بانک مرکزی را فراهم می‌کند. زیرا تبدیل آن بدون نیاز به اسکناس‌های فیزیکی صورت خواهد گرفت.

منبع: ambcrypto.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

6 ÷ = سه