آیا بیت کوین جای طلا را خواهد گرفت؟ - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

آیا بیت کوین جای طلا را خواهد گرفت؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه

بحث بیت کوین در برابر طلا، بحثی قدیمی است و هم‌اکنون به دلیل افزایش ارزش بیت کوین باز قوت گرفته است. در حالی‌که قیمت طلا از ابتدای سال افت کرده است، بیت‌کوین 50 درصد افزایش ارزش پیدا کرده است. آیا این نشان می‌دهد که بیت کوین برای ذخیرۀ ارزش بهتر است؟

قیمت طلا دچار اصلاح قابل توجهی شده است و ظرف چند ساعت 5 درصد کاهش یافته است، و قیمت آن در مقایسه با ابتدای سال 9 درصد کمتر است.

منبع: Gold Price

در مقابل بیتکوین بالای 45.5 دلار خریدوفروش می‌شود و ظرف 24 ساعت گذشته 2.5 درصد افزایش یافته است.

علاوه بر این، شاخص بازگشت سرمایۀ بیتکوین (ROI) به 457.703 درصد رسیده است و موجب شده که در برابر طلا، نقره و سهام سنتی ایستادگی کند. شاخص بازگشت سرمایۀ بیتکوین از طلا پیشی گرفته است. چرا که به گفتۀ “Wu Blockchain“، شاخص بازگشت سرمایۀ طلا طی 10 سال گذشته حدود صفر درصد بوده است.

Wu Blockchain” در یک توئیت گفت:

با توجه به داده‌های تریدینگ ویو (Trading View)، طلا امروز حدود 5 درصد کاهش یافت و بازده سرمایه‌گذاری 10 سالۀ آن منفی شد. داده‌های کوین‌مارکت‌کپ (CoinMarketCap) نشان می‌دهد که در 24 ساعت گذشته، بیتکوین نزدیک به 2 درصد و اتریوم بیش از 5 درصد افت کرده‌اند.

منبع: توئیتر

با توجه به رقابت قدیمی میان بیت کوین و طلا، بسیاری از اعضای جامعۀ کریپتوکارنسی در این باره اظهار نظر کرده‌اند.

چنانکه “Kevin Zhang” نایب رئیس شرکت “Foundry Services” در توئیتی به شوخی پرسید که آیا طلا (فلز زرد) تحت حملۀ 51 درصدی بوده است.

وقتی طلا را با بیت‌کوین مقایسه می‌کنیم، می‌بینیم که طلا به مدت 50 سال در بازار یک دارایی قابل معامله بوده است، در حالی که معاملۀ بیتکوین تنها ده سال است که قیمت دارد.

منبع:  Trading view

شاخص بازگشت سرمایۀ طلا در ابتدا به دلیل ناپختگی این سرمایه، حدود 2000 درصد و بیشتر بود. بیت‌کوین نیز به سبب ناپختگی، تمایل نهادها، اندازه و همچنین نوسان قیمت، می‌تواند در بازار یک عملکرد عالی را به نمایش گذارد.

با وجود تردیدهایی که دربارۀ رشد بلندمدت بیتکوین وجود دارد، رقابت بلندمدت آن با طلا تماشایی خواهد بود.

منبع: ambcrypto.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

× هفت = 56