آیا دوجکوین به یک دلار می‌رسد؟ - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

آیا دوجکوین به یک دلار می‌رسد؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه

دوجکوین (Dogecoin) در عرض یک‌سال به یکی از محبوب‌ترین کوین‌های بازار ارزهای رمزنگاری‌شده تبدیل شده است. به دلیل موفقیت‌های این رمزارز، برخی تحلیل‌گران رسیدن آن به 1 دلار را محتمل می‌دانند.

فیلیپ گرادول (Philip Gradwell)، اقتصاددان ارشد چین‌آنالیسیس (Chainalysis) در توییت‌هایش به این موضوع پرداخته است. او بر این واقعیت تأکید کرده که پذیرش دوج در بالاترین سطح از بازار گاوی سال 2017 بوده است. کاربران جدیدی که کمتر از 6 ماه این توکن را در اختیار داشتند، در حال حاضر 25 درصد از حجم گردش را در اختیار دارند.

دوج در حال پذیرش سرمایه گذاران جدیدی است که از زمانِ بازار گاو نر که اواخر سال 2017 شکل گرفت، دیده نشده بود.

سرمایه گذاران جدید دوج، سهم‌شان را از 9 درصد در جولای 2020 به 25 درصد در آگوست 2021 افزایش داده‌اند. گرادول به طور متوسط ​​32000 کاربر فعال روزانه برای این رمزارز را در سال 2021 ثبت کرد.

آیا دوجکوین به یک دلار می‌رسد؟


با وجودِ افزایش چشمگیر قیمتِ دوج، بسیاری در داخل یا حتی خارج از جامعه رمزنگاری به سناریوی «پامپ و دامپ» برای این رمزارز اشاره می‌کنند. درباره اینکه واقعا دوج برای پامپ و دامپ دستکاری می‌شود، نظرات مختلفی وجود دارد.

برخی از تحلیل‌گران می‌گویند که افزایش کاربران فعال و قیمت دوج به‌طورِهم‌زمان، هرچند که با جریانات رسانه‌ای همراه است، اما افزایش فعالیت‌های زنجیره‌ای دوج کوین نشان‌دهنده افزایش قدرت آن است.

پنتوشی (Pentoshi)، تحلیل‌گر توییت، حجم معاملات 24 ساعته دوج کوین در “Coinbase” را بررسی کرده و نشان داده که تعدادی از خریداران بزرگ روزانهِ این رمرز ارز با خریدهای 200 میلیون دلار دوج، فقط در عرض یک هفته پیش به‌وجود آمده‌اند.

با این‌حال پنتوشی معتقد است که حاضر نیست 1 دلار را با دوج کوین معاوضه کند. اما به نظرش این ارز به این قیمت خواهد رسید.

مارک کوبان (Mark Cuban) سرمایه‌گذار میلیاردر نیز درباره دوجکوین گفته است:«‌‌نکته ای که در مورد دوج مورد توجه مردم است، این است که نقص و سادگی دوج بزرگترین نقاط قوتش هستند. فقط می‌توان از آن برای انجام 2 کار استفاده کرد: «خرج کردن» یا «هولد کردن». خرید آن ارزان است. بنابراین هر کسی می‎تواند به آن بپیوندد و از آن لذت ببرد.»

منبع: ambcrypto.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

نود یک − هشتاد دو =