آیا ما در حباب کریپتو هستیم؟ - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

آیا ما در حباب کریپتو هستیم؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه

کتی وود، مدیر عامل “Ark Invest”، دربارۀ چشم‌اندازهای بازار کریپتو اظهار نظر کرد و گفت که معتقد است بازار کریپتو در حباب به سر نمی‌برد. او همچنین دربارۀ بیتکوین اظهار نظر کرد و گفت قوانین وقتی شفاف باشند، برای بیتکوین مفید هستند.

وود در مصاحبه با یاهو فاینناس (Yahoo Finance) گفت که به نظر او آیندۀ دنیای رمزارزها روشن و امیدبخش است. او صراحتا گفت که با نظرات جان پالسون (John Paulson) و نقدهایش به بیت کوین و رمزارزها موافق نیست. وود این ادعا را مطرح کرد که در این عصر دیجیتالی، بیت کوین از طلا پیشی خواهد گرفت و محل اصلی ذخیرۀ ارزش خواهد شد.

او دربارۀ پالسون گفت: ما فکر می‌کنیم که آنچه او دربارۀ رمزارزها نادیده می‌گیرد آن است که رمزارزها چیزی بیش از محل ذخیرۀ ارزش یا طلای دیجیتال هستند. بیت کوین یک سیستم جدید بین‌المللی پولی است که کاملا غیرمتمرکز است و تابع امیال سیاستگذاران نیست.

چند روز پیش پالسون به بلومبرگ گفته بود که به نظر او ارزش رمزارزها نهایتا به صفر خواهد رسید. پالسون گفته بود: من افراد زیادی را می‌شناسم که با نظر من مخالف هستند، اما من فکر می‌کنم شما نباید در رمزارزها سرمایه‌گذاری کنید. به گمان من رمزارزها، فارغ از اینکه امروز کجا معامله می‌شوند، یا فارغ از اینکه ارزش بیشتر یا کمتری می‌یابند، نهایتا بی ارزش بودن خود را نشان خواهند داد.

به نظر کتی وود بازارها در یک حباب قیمتی به سر نمی‌برند. او معتقد است که رمزارزها یک پدیدۀ نسلی هستند و صنعت رمزارز همگام با تکامل فناوری رشد می‌کند. او اطمینان دارد که بازار گاوی کنونی هنوز به پایان نرسیده و پیش بینی کرد که این بازار دست کم ظرف ده سال رشد خواهد کرد.

وود همچنین حمایت خود را از مقررات دقیق و شفاف در زمینۀ رمزارز اعلام کرد و آن را عاملی بنیادی در پذیرش رمزارزها دانست. به نظر او مقررات ابزار خوبی است. به نظر او مشکل اصلی در نبود توافق میان بدنه‌های قانونگذاری مختلف دربارۀ ماهیت رمزارزهاست.

به نظر وود اگر قانونگذاران جمع شوند و دربارۀ چیستی رمزارزها به توفق برسند، قانون ابزار خوبی خواهد شد.

منبع: cryptopotato.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

× هشت = بیست چهار