آیندۀ شهرهای دوست‌دار رمزارز در تصور ویتالیک بوترین - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

آیندۀ شهرهای دوست‌دار رمزارز در تصور ویتالیک بوترین

زمان مطالعه: 2 دقیقه

ویتالیک بوترین، خالق اتریوم، در یک سخنرانی به افزایش تعداد شهرهایی اشاره کرد که رمزارز، سازمان غیرمتمرکز مستقل (DAO) و توکن‌های غیرقابل‌معاوضه (NFT) را می‌آزمایند. اما شهرهای بلاکچینی چه امکاناتی دارند؟
همراه با افزایش علاقۀ عمومی به رمزارزها، توکن‌های غیرقابل‌معاوضه و سازمان‌های غیرمتمرکز مستقل، شهرها نیز به سوی بلاک چین و رمزارز می‌روند.
ویتالیک بوترین در رویدادی که به دست انجمن بلاکچین سنگاپور برگزار شده بود، سخنرانی کرد و به این موضوع پرداخت که چگونه شهرها، به ویژه در ایالات متحد آمریکا، ایده‌های مرتبط با رمزارزها به ویژه کوین‌ها، توکن‌های غیرقابل‌معاوضه و سازمان‌های غیرمتمرکز مستقل را آزموده‌اند.
شهردار میامی این ماه گفت که شهر میامی بازده بیت کوین خود را به ساکنانش می‌دهد تا در رمزارز این شهر میامی‌کوین (MiamiCoin) سرمایه‌گذاری کنند. شهر نیویورک نیز هم‌اکنون رمزارز خود را دارد (NYCCoin). شهردار جدید نیویورک می‌خواهد این شهر را به مرکز رمزارز تبدیل کند و مایل است که سه حقوق اولش به بیتکوین پرداخت شود.
علاوه بر این دو شهر، رمزارز شهر آستین (Austin) نیز در راه است. این کوین‌ها متکی بر پلتفرم “CityCoins.co” هستند که به جماعت‌های شهری امکان راه‌اندازی کوین خودشان را می‌دهد. بوترین در این‌باره گفت که این کار ساکنان شهرها را تشویق می‌کند که کارهایی برای سودمندتر کردن کوین شهر خودشان انجام دهند.
در شهر رنو (Reno) در ایالت نوادا نیز، برنامه‌های بلاکچینی به دست شهردار این شهر در دست اجراست؛ از جملۀ این برنامه‌ها، فروش توکن‌های غیرقابل معاوضه است تا از پروژه‌های هنری مردم محلی پشتیبانی شود. همچنین یک سازمان غیرمتمرکز مستقل برای شهر رنو درحال تأسیس است که همۀ ساکنان امکان مشارکت در آن را دارند و درآمد شهر، مانند سود حاصل از اجارۀ مستغلات شهر، وارد این سازمان خواهد شد.
وایومینگ (Wyoming) نیز ایالتی در آمریکاست که دوستدار فناوری بلاکچین و رمزارز است و اکنون محل استقرار شرکت “CityDAO” است. مأموریت این سازمان غیرمتمرکز مستقل ساخت شهرها بلاکچینی در دنیای واقعی است. تیم “CityDAO” تا کنون 40 هکتار زمین در گوشه‌ای از ایالت وایومینگ خریداری کرده و می‌خواهد در آینده املاک بیشتری نیز خریداری کند.
بوترین در سخنرانی خود دربارۀ امکانات شهرهای بلاکچینی که هنوز در مراحل اولیه قرار دارند، صحبت کرد. از جمله امکاناتی که بوترین در سخنان خود به آن پرداخته شیوه‌های انتقال بودجه، پرداخت مالیات، برگزاری مناقصه‌های عمومی، دسترسی به بازارهای غیرمتمرکز و به طور کلی افزایش شفافیت و اعتماد در حکمرانی شهری است.
او همچنین گفت که ایدۀ این شهرها در مراحل ابتدایی خود است و ایده‌های زیادی هستند که مردم در حال اندیشیدن به آن هستند. او در نهایت گفت که مشتاق است که ببیند ظرف پنج سال آینده شهرهای بلاکچینی چه برای ما به ارمغان خواهند آورد.

منبع: forkast.news

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

سه × 3 =