اتریوم در آخرین مرحله آزمایشی قبل از ادغام - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

اتریوم در آخرین مرحله آزمایشی قبل از ادغام

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

خبر: اتریوم در آخرین مرحله آزمایشی قبل از ادغام

اتریوم (ETH)، دومین رمزارز محبوب بازار، بسیار به ادغام (The Merge)، یعنی انتقال یکپارچه از الگوریتم اثبات کار (PoW) به اثبات سهام (PoS) نزدیک است.

اولین فورک شبکه اصلی در اتریوم
ماریوس ون در ویدن ، محقق و توسعه‌دهنده اتریوم در توییتر گفت که این فورک نادر در ۱۱ آوریل ۲۰۲۲ در اتریوم قرار می‌گیرد.

برای اولین‌بار، مکانیسم‌های اثبات سهام (PoS) روی شبکه اصلی اتریوم تحت آزمایش قرار می‌گیرند. همان‌طور که توسط پریتوش جایانتی ، کهنه کار اتریوم توضیح داده‌شد، قبلاً شبکه آزمایشی اتریوم، Goerli، سه بار از طریق یک روش مشابه تحت این آزمایش قرار گرفته‌است.

این “Shadow fork” نیاز به تعامل با زیرساخت Beacon Chain دارد. مکانیسم های آن چندین بار راه اندازی خواهند شد. پیکربندی‌‌های آن برای مرحله بعدی پیشرفت اتریوم اهمیت حیاتی خواهند داشت، زیرا:
این پیکربندی‌‌ها، بهینه‌سازی‌‌های مورد نیاز در این مرحله تا ادغام را تعیین می‌کنند. ازنظرفنی، “shadow fork” به موازات شبکه اصلی و “عادی” اتریوم دارای اختیارات است و به هیچ وجه بر عملکرد آن تأثیر نمی‌گذارد.

تمرین نهایی قبل از The Merge
توسعه‌دهندگان اتریوم تاکید کردند که این یک رویداد انقلابی خواهد بود: توصیه نمی‌شود که توسعه دهندگان تازه‌کار اتریوم‌ به این فرآیند بپیوندند. همانطورکه قبلا توسط U.Today پوشش داده شده بود، شبکه اتریوم درحال عبور از آخرین شبکه آزمایشی قبل از ادغام خود با نام Kiln است. Kiln تنظیم شده‌است که به بنیاد اتریوم اجازه دهد تمام تنظیمات مورد نیاز برای انتقال اتریوم به اثبات سهام (PoS) را آزمایش کند.

به‌تازگی، توسعه دهندگان اتریوم دستور کار شانگهای، هاردفورک بعدی این پلتفرم قراردادهای هوشمند را نیز منتشر کرده‌اند. شانگهای برای بهینه‌سازی عملکرد و بهره‌وری منابع L2 های اتریوم طراحی شده‌است.

منبع : u.today

لینک کوتاه: https://blog.didex.ir/?p=8066

// پایان خبر: اتریوم در آخرین مرحله آزمایشی قبل از ادغام //

 

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

هشت × = هفتاد دو