اتریوم یک هفته تورم منفی را تجربه کرد - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

اتریوم یک هفته تورم منفی را تجربه کرد

زمان مطالعه: 2 دقیقه

طی سه ماه گذشته، شبکۀ اتریوم به واسطۀ هاردفورک لندن اتر سوزانده است. با وجود این طی هفت روز گذشته، میزان اتری که در این پلتفرم سوزانده شده، بیش از اتر تولید شده است؛ این نخستین هفته‌ای است که اتر تورم منفی خالص را شاهد بوده است.
اتریوم اخیرا یک هفته تورم منفی را شاهد بود، و جامعۀ هوادار این بلاکچین آن را مفید ارزیابی می‌کنند. طبق داده‌های “Watch the Burn” بیش از 100 هزار اتر در هفت روز گذشته سوزانده شده است و 93 هزار اتر در همان بازۀ زمانی به عنوان پاداش ماینرها تولید شده است. در نتیجه تولید خالص اتر در شبکه حدود منفیِ 8600 به ارزش 37 میلیون دلار است.
این شبکه نخستین روز صدور منفی اتر را در اوایل سپتامبر تجربه کرده بود. از زمانی که هاردفورک لندن در شبکۀ اتریوم اجرا شده، میزان زیادی اتر در این شبکه سوزانده شده است. در مدت کمی بیش از یک ماه، بیش از یک میلیارد دلار اتر در کارمزدهای تراکنش سوزانده شده است؛ پیش‌تر این اترها برای پاداش دادن به ماینرهای شبکه استفاده می‌شد. اما امروز پاداش ماینرها، در قالب پاداش اختیاری، به دست کاربران شبکه فراهم می‌شود.
با وجود این، میزان ارزش این پاداش‌های اختیاری تنها کسری از پاداش‌های پیشین است. طی هفت روز گذشته، کمتر از 14 هزار اتر، در قالب پاداش، میان ماینرها توزیع شده است. به همین علت بود که اسپارک‌پول (Sparkpool) که بزرگترین مرکز استخراج اتریوم است، با به‌روزرسانی EIP 1559 مخالفت کرد.
در مقابل بسیاری از هواداران اتریوم از این به‌روزرسانی حمایت می‌کنند، جو لوبین (Joe Lubin)، بنیان‌گذار “ConsenSys”، گفت که این به‌روزرسانی در همان ابتدا اتر را به یک پول فوق‌العاده تبدیل خواهد کرد. ایوان وان نس (Evan Van Ness)، بنیانگذار “Week in Ethereum News”، نیز بیتکوین را به دلیل عدم توانایی‌اش در کاهش ذخیرۀ خود به شیوۀ اتریوم، مورد تمسخر قرار داد.

منبع: cryptopotato.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

هفتاد پنج ÷ پانزده =