ارتقا "EIP-1559" در پالیگان راه‌اندازی شد - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

ارتقا “EIP-1559” در پالیگان راه‌اندازی شد

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

ارتقا “EIP-1559” در پالیگان راه‌اندازی شد تا توکن (MATIC) بسوزاند. به نظر تیم پشتیبان پالیگان، وقتی سوزانده کارمزدها آغاز شود، عرضۀ توکن پالیگان ضدتورمی می‌شود. هزینۀ گس در شبکۀ پالیگان اخیرا به شدت افزایش یافته بود و تیم پشتیبان این شبکه قصد حل این مسئله را دارند.
در ماه اوت سال گذشته، این ارتقا مکانیزمی برای سوزاندن کارمزد شبکه معرفی کرد و اکنون روی شبکۀ پالیگان راه‌اندازی شده است.
ارتقا “EIP-1559” در تابستان گذشته به همراه هاردفورک لندن عرضه شد و از نظر قابلیت پیش‌بینی قیمت گس و سوزاندن کارمزد شبکه موفقیت‌آمیز بود. این ارتقا اکنون روی شبکۀ پالیگان راه‌اندازی شده است. این ارتقا ساعاتی پیش در بلاک 23850000 روی شبکه رفت.
تیم پالیگان پس از راه‌اندازی موفق آن در شبکۀ آزمایشی مومبای (Mumbai)، تاریخ راه‌اندازی را 17 ژانویه اعلام کردند.
ارتقا “EIP-1559” موجب سوزانده توکن “MATIC” می‌شود. تیم پالیگان اعلام کرد که درست مانند شبکۀ اتریوم، عرضۀ “MATIC” با نرخ سالانه 0.27 درصد کاهش می‌یابد. سقف عرضۀ این توکن 10 میلیارد است و اکنون 6.8 میلیارد توکن در شبکه در گردش است.
شبکۀ پالیگان با وجود آنکه یک شبکۀ لایۀ دوم است، اخیرا در زمینۀ هزینۀ گس دچار مشکل بود. در اوایل ماه هزینه‌های گس پالیگان به شدت افزایش پیدا کرد و در نتیجه برخی اعتباردهندگان (validator) شبکه نتوانستند بلاک‌ها را ثبت کنند.
گفته می‌شود که این ارتقا وقتی روی شبکۀ اتریوم اجرا شد، باعث سوازنده 1.54 میلیون توکن اتر تا امروز شده است. با قیمت فعلی اتریوم، این میزان توکن سوزانده شده معادل 5 میلیارد دلار است. همچنین پیش‌بینی می‌شود که با راه‌اندازی مکانیزم اثبات سهام در اتریوم، نرخ صدور توکن اتریوم سالانه منفی 2.5 درصد خواهد بود.
به گزارش کوینجکو (CoinGecko) قیمت توکن پالیگان 9 درصد کاهش یافته و به هنگام نوشتن این خبر به 2.22 دلار رسیده است.

منبع: cointelegraph.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

سی ÷ = سه