اروپا به لطف دیفای (DeFi) بزرگ‌ترین اقتصاد رمزنگاری جهان می‌شود - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

اروپا به لطف دیفای (DeFi) بزرگ‌ترین اقتصاد رمزنگاری جهان می‌شود

زمان مطالعه: 3 دقیقه

بر‌اساس گزارش چین‌آنالیسیس (Chainalysis)، اروپای مرکزی، شمالی و غربی (CNWE) به بزرگ‌ترین اقتصاد رمزنگاری‌شده در جهان تبدیل شده‌اند.

در سال گذشته این منطقه بیش از 1 تریلیون دلار ارز رمزنگاری‌شده دریافت کرده و این مقدار برابر با 25 درصد از کل فعالیت‌های جهانی است. این منطقه در نظرسنجی سال گذشته رتبه دوم را کسب کرد. با این حال، رشد فوق العاده‌ای که از ژوئیه 2020 آغاز شد، اروپا را به بالاترین سطح امسال رساند.

اگرچه فعالیت‎های خرده فروشی در اروپا افزایش یافته‌اند، اما سرمایه‌گذاری‌های سازمانی بیشتر معاملات را انجام داده و 50 درصد از آن نیز به دیفای اختصاص داشته است.

نقش دیفای در رشد رمزنگاری اروپا چیست؟

منطقه”CNWE” رشد عمده‌ای در حجم معاملات در همه ارزهای رمزنگاری شده و انواع خدمات، اما به ویژه در پروتکل‌های دیفای (DeFi) را تجربه کرد.

بر اساس یافته‌های چین‌آنالیسیس، این رشد عمدتاً ناشی از هجوم سرمایه‌گذاری‌های نهادی بود که با معاملات بزرگ نشان داده شد. از ژوئیه 2020، بیش از 10 میلیون دلار ارز رمزنگاری‌شده در این منطقه بیش‌تر شد.

از طرفی، خواندن مطالب مرتبط با پذیرش بیت کوین و رمزنگاری در اروپا در سال 2021، به میزان 880 درصد افزایش یافت.

ارزش معاملات رمزنگاری سازمانی از 1.4 میلیارد دلار در جولای 2020 به 46.3 میلیارد دلار در ژوئن 2021 رسید. بین این دوره، انگلستان دارای بزرگترین ارزش معاملات رمزنگاری در اروپا با 170 میلیارد دلار بود. از این میزان، پروتکل‌های دیفای 49 درصد به خود اختصاص داده‌اند.

هنری آپدگریو (Henry Updegrave)، مدیر ارشد بازاریابی محتوا در چین‌آنالیسیس در مورد این رشد به «کوین‌تلگراف» گفت: «رشد رمزنگاری در انگلستان بیشتر ناشی از افزایش سرمایه‌گذاری نهادی است، بر اساس نقل و انتقالات بزرگ که بیشتر حجم معاملات آن را هدایت می‌کند.»

به جز انگلستان، کشورهای فرانسه، آلمان، هلند و سوئیس نیز در میان پنج کشور برتر قرار دارند.

داده‌های چین‌آنالیسیس نشان داده که طی 12 ماه گذشته، بخش عمده‌ای از نقل و انتقالات بزرگ رمزنگاری به سیستم‌عامل‌های دیفای منتقل شده است. اکثر این انتقال‌های بزرگ نهادی، در اتریوم و رمزارز “wETH” انجام شده است. “wETH” یک رمز ERC-20 با ارزشی معادل اتریوم است که معمولاً در پروتکل‌های DeFi  استفاده می‌شود.

Decentralised Finance (DeFi): The Dawn of a New Financial System - Alacrity  Network

مبادلات غیرمتمرکز رمزنگاری اروپا در کدام صرافی‌ها انجام می‌شود؟

سه تا چهار مورد از پنج سرویس برتر پروتکل‌های دیفای در اروپا مورد استفاده هستند. طبق تحلیل، در بیشتر ماه‌ها نشان داده شده که پروتکل‌ها و صرافی‌های غیرمتمرکز یونی‌سواپ (Uniswap)، اینستادپ (Instadapp) و دی‌وای‌دی‌ایکس (dydx) مورد استفاده بوده‌اند. در عین‌حال، دو صرافی بایننس (Binance) و کوین‌بیس (Coinbase) نیز صرافی‌های متمرکز محبوب در اروپا هستند.

در حال حاضر مبادلات مالی غیر متمرکز به یک صنعت چند میلیارد دلاری تبدیل شده است. محبوبیت بازار دیفای از روندهای نهادی در اروپا کاملاً قابل مشاهده است. جالب است که روند مشابهی را هم می‌توان در ایالات متحده نیز مشاهده کرد.

بیش‌ترین ارزهای معامله‌شده در کشورهای اروپایی کدام است؟

در مجموع، اتریوم و “wETH” محبوب‌ترین ارزهای رمزنگاری شده تقریباً در هر کشور اروپایی هستند. بیت‌کوین 27 درصد از ارزش معاملات بریتانیا را تشکیل می‌دهد در حالی که اتریوم و “wETH” 40 درصد را تشکیل می‌دهند.

در آلمان بیت‌کوین 28 درصد حجم معاملات را تشکیل می‌دهد در حالی‌که اتریوم و “wETH” 36 درصد حجم معاملات را دارند. با این حال، فرانسه تنها 20 درصد حجم معاملات را به بیت‌کوین و 45 درصد را به اتریوم و “wETH” اختصاص می‌دهد.

میزان استفاده از استیبل‌کوین‌ها (Stablecoins) برای اکثر کشورها بین 25 تا 30 درصد از کل حجم معاملات است. با این حال، برای نقاط دورافتاده مانند موناکو، استیبل کوین‌ها 39 درصد از کل فعالیت‌های رمزنگاری را نشان می‌دهند. استفاده از آلت‌کوین‌ها نیز در اکثر مناطق 8 تا 11 درصد ثابت است.

منبع: bitcoinist.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

شانزده − 11 =