استخراج بیت کوین پایدارتر می‌شود - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

استخراج بیت کوین پایدارتر می‌شود

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

مایکل سیلور (Michael Saylor)، مؤسس و مدیرعامل مایکرواستراتژی و از اعضای اصلی شورای استخراج بیت کوین، گفت که در سه ماه چهارم سال 2021 شاهد بهبود چشمگیری در پایداری استخراج بیت کوین بوده‌ایم.
بر اساس داده‌های جدید، درصد صنعت استخراج جهانی بیت‌کوین که با انرژی تجدیدپذیر کار می‌کند، در سه ماه چهارم سال 2021، یک درصد افزایش یافته و به 58.5 درصد رسیده است.
شورای استخراج بیتکوین (BMC)، یافته‌های خود در سه‌ماه چهارم سال 2021 را در 18 ژانویه اعلام کرد. این یافته‌ها بر سه معیار متکی است: ترکیب نیروها یا انرژی‌های پایدار، کارایی فنی، مصرف برق.
شورای استخراج بیت‌کوین در ماه مه 2021 تشکیل شد. این شورا یک انجمن جهانی داوطلبانه از شرکت‌های استخراج بیت‌کوین است. مایکل سیلور نیز یکی از اعضای کلیدی این شوراست. او گفت که به دلیل پیشرفت‌های فنی، خروج استخراج از چین، گسترش استخراج در آمریکا و چرخش سراسر جهان به سوی انرژی‌های پایدار و فناوری‌های استخراج مدرن، با پیشرفت چشمگیری در پایداری استخراج بیت‌کوین بوده‌ایم.
این بررسی داده‌های خود را از ماینرهایی که 46 درصد از شبکۀ جهانی بیت‌کوین را تشکیل می‌دهد، جمع‌آوری کرد. بر اساس یافته‌های این تحقیق ترکیب انرژی‌های پایدار صنعت استخراج بیت‌کوین در سه‌ماه چهارم 2021، حدود 58.5 درصد بوده است که در مقایسه با سه‌ماه سوم یک درصد افزایش یافته است.
اثرات زیست‌محیطی استخراج بیت‌کوین مدتی است که به شدت مورد بحث قرار گرفته است و کنگرۀ ایالات متحد آمریکا در حال آماده شدن برای بررسی کامل تأثیرات انرژی بلاکچین‌های متکی بر مکانیزم اثبات کار است.
با افزایش فشار مردم و سهامداران و دولت‌ها، استخراج‌کنندگان بیت‌کوین بیش از گذشته به دنبال منابع انرژی پایدار هستند. یکی از راه‌هایی که درباره‌اش بحث شده، استفاده از انرژی هسته‌ای است. در اجلاس مجازی بیت‌کوین در ماه نوامبر انرژی هسته‌ای به عنوان منبع انرژی پاک و بدون کربن معرفی شد.

منبع: cointelegraph.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

یک + سه =