استفاده از رمزنگاری در ترکیه در یک سال یازده برابر شده است - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

استفاده از رمزنگاری در ترکیه در یک سال یازده برابر شده است

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

یک بررسی جدید درباره مبادله رمزنگاری در ترکیه نشان داده که کاربران رمزنگاری ترکیه بیش از 11 برابر در سال گذشته رشد کرد‎ه‌اند. این بررسی توسط “Akademetre Research” انجام شده است.

در این بررسی نشان داده شده که سال 2020، فقط 0.7 درصد در میانِ بیش از 6000 پاسخ‌دهنده، به نوعی کریپتو معامله می‌کردند. همچنین، 84 درصد از پاسخ‌دهندگان نیز قبلا هرگز نام بیتکوین یا سایر ارزهای رمزپایه را نشنیده بودند.

با این حال، امسال جهش قابل توجهی از نظر استفاده از ارزهای رمزپایه در ترکیه رخ داده است. از حدود 1400 پاسخ دهنده، 7.7 درصد گفته‌اند که با بیت کوین یا ارزهای رمزپایه دیگر معامله می‌کنند که در مقایسه با سال گذشته 11 برابر جهش در کاربران رمزنگاری داشته است.

طبق این نظرسنجی، 11 درصد از پاسخ‌دهندگان با کسبِ دانش، به کاربران فعال رمزنگاری تبدیل شده‌اند. این بررسی سرعت پذیرش را با تعداد کاربران رمزارزها سنجیده است که طبق آن، در طول یک سال از 600،000 به بیش از 4 میلیون رسیده‌اند.

درآمد بالا (60 درصد) و کنجکاوی (37 درصد) انگیزه‌های اصلی شهروندان ترکیه برای استفاده از ارزهای رمزپایه است. تقریباً از هر 4 پاسخ‌دهنده، یک‌نفر از ارز رمزنگاری‌شده استفاده کرده است. از طرف دیگر، افزایش استفاده از رمزنگاری به معنای آشنایی با بلاکچین نیست، زیرا این بررسی نشان می‌دهد که 80 درصد پاسخ‌دهندگانی که از رمزنگاری اطلاع دارند، هرگز نام بلاکچین را نشنیده‌اند.

منبع: Cointelegraph.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

÷ 1 = سه