استفادۀ شهروندان ترکیه از رمزارز برای مقابله با تورم - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

استفادۀ شهروندان ترکیه از رمزارز برای مقابله با تورم

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

گزارش‌‎ها حاکی از آن است که شهروندان ترکیه از رمزارزها برای مقابله با تورم استفاده می‌کنند. گزارش صرافی رمزارز کوکوین (KuCoin) نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران ترکیه به کدامیک از رمزارزها روی آورده‌اند. بیت کوین و استیبل‌کوین تتر انتخاب‌های اصلی ترک‌هاست.
افزایش نرخ تورم و کاهش قدرت خرید همچنان گریبان مردم ترکیه را گرفته است. آن‌ها برای مقابله با این وضعیت به راه‌های جدیدی روی آورده‌اند تا بتوانند سرمایۀ خود را حفظ کنند.
در این زمینه صرافی کوکوین (KuCoin) گزارشی را تهیه کرده است. این گزارش نشان می‌دهد که با سقوط ارزش لیر، شهروندان ترکیه به بیت کوین و استیبل‌کوین تتر روی آورده‌اند.
در این گزارش آمده است که این روند از سال 2019 آغاز شده است. البته جذابیت بیتکوین، به عنوان نخستین رمزارز بازار، قابل درک است. استیبل‌کوین تتر هم انتخابی بوده است که به هنگام نوسانات لیر منطقی به نظر می‌رسد. اما بی‌شک بیت‌کوین برندۀ این رقابت خواهد بود.
کوکوین نیز خود در حال تبدیل شدن به صرافی محبوب ترک‌هاست. آن‌ها به طور فعالی در فهرست رمزارزهای جدید این صرافی نیز مشارکت دارند تا بازده خوبی را از سرمایه‌گذاری خود کسب کنند.
گزارش‌ها نشان می‌دهد که در این کشور بیش از 5 میلیون نفر در صرافی‌های ارز دیجیتال حساب دارند. به همین دلیل، دولت ترکیه به دنبال تصویب لایحۀ رمزارز است. به نظر می‌رسد که قرار است اقدامات نظارتی سخت‌گیرانه‌ای در این زمینه اعمال شود. یکی از نمونه‌ها جریمۀ صرافی بایننس ترکیه بود که به دلیل عدم رعایت قوانین 750 هزار دلار جریمه شد.
با توجه اینکه هم‌اکنون بازار بیتکوین در وضعیت ترس قرار دارد، این سوال مطرح است که آیا این رمزارز می‌تواند برای شهروندان ترکیه محافظ خوبی در برابر تورم باشد؟

منبع: ambcrypto.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

هجده − = هفده