افزایش تمایل نهادهای سرمایه‌گذاری آلمان به رمزارزها - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

افزایش تمایل نهادهای سرمایه‌گذاری آلمان به رمزارزها

زمان مطالعه: 2 دقیقه

طبق قانون جدیدی که از هفتۀ آینده اجرا خواهد شد، صندوق‌های نهادی که در آلمان مستقر هستند، قادر خواهند بود که 20 درصد از کل موجودی خود را به بیتکوین و کریپتوکارنسی‌های دیگر تخصیص دهند. این قانون به موجب درخواست از سوی نهادهای فعال در صنعت آلمان تدوین شده است.

به گزارش بلومبرگ در 30 ژوئیه، صندوق‌های سرمایه‌گذاری آلمان که در زبان آلمانی موسوم به “Spezialfonds” هستند، می‌توانند 20 درصد از دارایی خود را به دارایی‌های دیجیتال اختصاص دهند. این صندوق‌ها حدود 1.8 تریلیون یورو یا 2.1 تریلیون دلار در اختیار دارند که تنها در دسترس سرمایه‌گذاران نهادی محلی مانند شرکت‌های بیمه یا بازنشستگی است.

با وجود اینکه انگیزۀ اولیۀ این قانون تمایل نهادهای آلمانی به کریپتو بوده است، گفته می‌شود که بسیاری از سرمایه‌گذاران محلی هنوز در این‌باره تردید دارند و علت این تردید عمدتا بی‌ثباتی بازار کریپتو است.

در ماه مه نیز کریپتوپوتیتو (CryptoPotato) گزارش داده بود که نهاد مالی چندملیتی در آلمان موسوم به “Deutsche Bank” حمایت خود را از ارزهای دیجیتال نشان داد. مدیر این بانک بر رشد دارایی‌های دیجیتال طی سال‌های گذشته و به ویژه در دوران پاندمی کرونا تأکید کرد و گفت که کریپتوکارنسی‌ها برای مدت طولانی حضور خواهند داشت.

«به گمان من هم‌اکنون روشن است که رمزارزها (در برخی اشکال آن) برای مدتی طولانی باقی خواهند بود، اما فکر می‌کنم که آن‌ها از طبقۀ اصلی دارایی‌ها دور هستند».

او در مقابل استدلال کرد که ارزهای دیجیتال بانک‌های مرکزی (CBDC) ممکن است به دارایی‌های دیجیتال صدمه بزنند و شانس آن‌ها را به عنوان ابزارهای پرداخت بین‌المللی کاهش دهند.

«معرفی و صدور گستردۀ ارزهای دیجیتال بانک‌های مرکزی موجب وضع مقررات بیشتر برای رمزارزها خواهد شد و محیطی چالش‌برانگیزتر را برای دارایی‌های کریپتو به وجود خواهد آورد، چرا که برخی از مزایای آن‌ها در مقایسه با دارایی‌های مالی سنتی در بلندمدت کمرنگ خواهد شد».

او همچنین بیت‌کوین را به طلا تشبیه کرد و گفت که بیتکوین همۀ مزایای طلا را دارد. او همچنین گفت که روزی بیت کوین به عنوان محل ذخیرۀ ارزش جایگزین طلا خواهد شد.

منبع: cryptopotato.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

چهل یک + = پنچاه