افزایش ذخیره بیتکوین نهنگ‌ها - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

افزایش ذخیره بیتکوین نهنگ‌ها

زمان مطالعه: 2 دقیقه

افزایش ذخیره بیتکوین نهنگ‌ها که به بالاترین سطح در سه هفتۀ گذشته رسید. به نظر می‌رسد که سرمایه‌گذاران ثروتمند به بازار بیتکوین بازگشته‌اند. تعداد کوین‌هایی که در اختیار نهنگ‌های بازار است (یعنی آدرس‌هایی که 1000 تا 10000 بیتکوین دارند) روز جمعه به 4.216 میلیون بیتکوین رسید که از ماه مه تا کنون بالاترین سطح است.

بر اساس داده‌های گلاسنود، این اعداد و ارقام روز شنبه چندان تغییری نکرد. علاوه بر میزان افزایش ذخیره بیتکوین نهنگ‌ها ، تعداد نهنگ‌ها نیز به بالاترین سطح در سه هفتۀ گذشته رسید. انباشت بیتکوین به دست نهنگ‌ها خبر خوبی برای بازار است، زیرا طی 5 ماه منتهی به فوریه 2021، نهنگ‌ها نقش مهمی در رشد قیمت بیت‌کوین از 10 هزار دلار تا 60 هزار دلار داشتند.

افزایش ذخیره بیتکوین نهنگ‌ها

در ماه‌های بعد از فوریه نهنگ‌ها تبدیل به فروشنده شدند و بازار گاوی را تعدیل کردند و در ابتدای ماه مه ذخیرۀ بیت کوین آن‌ها با 8 درصد کاهش به 4.17 میلیون بیت کوین رسید. بیت کوین در آن دوره عموما بین 50 هزار تا 60 هزار باقی ماند، به جز آنکه به مدت کوتاهی در میانۀ آوریل به رکورد 64801 دلار رسید.

سپس اصلاح قیمت عمده‌ای در بازار بیت کوین رخ داد و در ماه مه قیمت آن 35 درصد سقوط کرد و به 30 هزار دلار رسید؛ در ماه ژوئن قیمت بیت کوین کمتر نیز شد و به 29031 دلار رسید.

افزایش اخیر در تعداد و میزان ذخیرۀ نهنگ‌ها نشان از آن دارد که شاید کف بازار بیتکوین رسیده باشد. هم‌اکنون بیتکوین با قیمتی حدود 35500 خریدوفروش می‌شود.

منبع: coindesk.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

− 2 = دو