افزایش 12 درصدی استلار (XLM) به‌دلیل همکاری با “Moneygram” - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

افزایش 12 درصدی استلار (XLM) به‌دلیل همکاری با “Moneygram”

زمان مطالعه: 2 دقیقه

مانی‌گرام (Moneygram)، شرکت بین‌المللی انتقال پول همتابه‌همتا (P2P)، با بنیاد استلار (Stellar) اعلام همکاری کرد. این همکاری برای انجام معاملات فوری و ارزان‌تر با یواس‌دی‌کوین (USDC) و در بلاکچین استلار است. در نتیجه این مشارکت قیمت استلار افزایش یافت.

همان‌طور که در بیانیه مطبوعاتی مانی گرام توضیح داده شد، این شرکت از نسخه USDC که روی بلاک چین استلار اجرا می‌شود، به‌عنوان ابزاری برای کارآمدتر کردن معاملات استفاده می‌کند.

بانک یونایتد تگزاس (United Texas Bank) نیز به عنوان یک بانک تسویه، میان ناشر یواس‌دی‌کوین و مانی‌گرام عمل خواهد کرد. این دومین تلاش مانی گرام برای استفاده از بلاک‌چین در جهت بهبود خدمات آن است.

در نتیجه این همکاری و البته عملکرد فوق‌العاده بیتکوین و تاثیرش بر بازار، استلار لومنز (Stellar Lumens)، به اختصار “XLM”، جهش مهمی را تجربه کرد و امروز با 12 درصد افزایش، قیمت 0.357 دلار را در بالاترین سطح خود دید.

XLMUSD_2021-10-06_23-39-51.png

استلار رقیب ریپل

استلار یک رقیب جدی برای ریپل محسوب می‌شود. چراکه جد مک کالب (Jed McCaleb)، که پیش از این بنیان‎گذار ریپل بود، پس از این‌که به دلیل اختلاف ‌نظرها از تیم ریپل جدا شد، حالا خودش را کاملاً وقف پروژه استلار کرده است.

حالا مشارکت مانی‌گرام و استلار، یک سیگنال مشخص است که نشان می‌دهد، این شرکت نقل و انتقال مالی می‌خواهد به جلو حرکت کند و تجربه بدی که با ریپل داشت را از بین ببرد.

سال 2019 بود که ریپل و مانی‌گرام اعلام همکاری کردند. طبق این تصمیم، قرار شد که مانی‌گرام از ریپل‌ نت (RippleNet) به‌عنوان بخشی از فرآیند تسویه مبادلات برای حواله‌های بین‌المللی استفاده کند.

این مشارکت عملی شد و تقریباً 2 سال به طول انجامید. اما در مارس 2021 پس از آنکه سازمان بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) به‌طور رسمی روند قانونی علیه ریپل را آغاز و آن‌را متهم کرد، پایان یافت. البته پس از این قطع همکاری هر دو شرکت اعلام کردند که در آینده باز هم با هم همکاری خواهند کرد.

حالا اما به نظر می‌رسد که با ورود استلار به بازی، مانی‌گرام قصد ندارد که منتظر ریپل باشد تا به هدف خود، یعنی تبدیل‌شدن به یک شرکت طرفدار بلاکچین، برسد.

منبع: cryptopotato.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

دو + یک =