السالوادور شهر بیت کوین را افتتاح می‌کند - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

السالوادور شهر بیت کوین را افتتاح می‌کند

زمان مطالعه: 2 دقیقه

السالوادور شهر بیت‌ کوین (Bitcoin City) را با یک میلیارد دلار اوراق قرضۀ بیت‌کوین افتتاح می‌کند. توسعۀ شهر بیت کوین شاهد مشارکت فعال شرکت‌های رمزارز مانند صرافی‌ بیت ‌فینکس (Bitfinex) و شرکت بلاک استریم (Blockstream) است.
السالوادور همچنان رهبری پذیرش بیتکوین را بر عهده دارد؛ چنان‌که نایب بوکله نیز راه‌اندازی شهر بیتکوین را اعلام کرد که با سرمایه‌ای معادل یک میلیارد دلار اوراق قرضۀ بیتکوین انجام خواهد شد.
این برنامۀ ابتکاری برای نخستین بار در کنفرانس هفتۀ بیت‌کوین السالوادور از سوی بوکله اعلام شد. هدف این کنفرانس جشن‌‌گرفتن پذیرش بیت‌کوین در این کشور و افزایش مشارکت شهروندان در آن است.
به گفتۀ بوکله در شهر بیت‌کوین آموزش دیجیتالی و فناورانه وجود خواهد داشت. همچنین از انرژی زمین گرمایی برای کل شهر و حمل و نقل پایدار و کارآمد استفاده خواهد شد. در تصور رئیس جمهور السالوادور شهر بیت‌کوین یک شهر کاملا کارا با مناطق مسکونی، خرید، رستوران‌ها، بندر است و همه‌چیز در آن پیرامون بیت کوین شکل می‌گیرد.
توسعۀ شهر بیت‌کوین با مشارکت فعال شرکت‌های رمزنگاری مانند صرافی بیت‌فینکس و شرکت بلاک‌استریم متعلق به آدام بک (Adam Back) انجام خواهد شد. به گفتۀ مدیر ارشد فناوری بیت‌فینکس، این صرافی از برنامۀ شهر بیت‌کوین السالوادور با راه‌اندازی یک پلتفرم اوراق بهادار برای نگاه‌داری اوراق قرضۀ بیت‌کوین حمایت خواهد کرد. این صرافی اقدام خود و شرکت بلاک استریم را تاریخ‌ساز خواند.
همچنین سامسون مائو (Samson Mao)، مدیر ارشد امنیت بلاک استریم دربارۀ امکان‌سنجی منابع اوراق قرضۀ بیت‌کوین معادل یک میلیارد دلار، گفت که صرافی بیت‌فینکس نهنگ‌های زیادی دارد؛ در نتیجه مشکلی برای تأمین این اوراق قرضه نیست.
السالوادور پیش‌تر نیز از بیت‌کوین برای پروژه‌های دیگر بهره برده است. برای مثال در اوایل نوامبر امسال بوکله اعلام کرد که از مازاد سود به دست آمده از حساب بیت‌کوین تراست برای ساخت 20 مدرسۀ جدید استفاده خواهد شد. در اواسط اکتبر نیز السالوادور چهار میلیون دلار از سود بیت‌کوین تراست را برای ساخت یک بیمارستان دامپزشکی جدید در پایتخت صرف کرد.

منبع: cointelegraph.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

هفتاد شش − = شصت هفت