السالوادور 10 میلیون دلار بیتکوین خرید - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

السالوادور 10 میلیون دلار بیتکوین خرید

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

رئیس‌جمهور السالوادور امروز اعلام کرد که این کشور ۲۰۰ بیتکوین خریده است. او این خبر را در توئیتر خود اعلام کرد. ۲۰۰ بیتکوینِ خریداری شده معادل حدودا ۱۰ میلیون دلار است.

به گفته‌ی بوکله، السالوادور ۲۰۰ بیتکوین خریده است. این خرید مقدمات اجرای برنامه‌ی السالوادور برای تبدیل بیتکوین به پول قانوني این کشور در روز هفتم سپتامبر است.

بوکله اشاره کرد که این نخستین خریدی است که السالوادور انجام داده است. او در توئیتر خود نوشت با نزدیک شدن موعد اجرای برنامه، کارگزاران کشور خرید بیشتری خواهند کرد.

با احتساب ۲‌.۵ میلیون کاربری که انتظار می‌رود که کیف‌پول بیت کوین این کشور را دانلود کنند، خرید ۲۰۰ بیت کوین تنها بخشی از ۷۵ میلیون دلار بیت‌کوینی است که برای اجرای این برنامه لازم است.

قیمت بیت کوین پس از اطلاعیه‌ی بوکله کمی افزایش یافت و ظرف یک ساعت از ۵۱۶۶۷ دلار به ۵۱۹۶۵ دلار رسید که معادل ۰.۶ درصد رشد بوده است.

السالوادور از ۷ سپتامبر بیت کوین را به پول قانونی تبدیل خواهد کرد. بنابراین طبق حرف بوکله قاعدتا این کشور ظرف ۲۴ ساعت آینده بیت کوین بیشتری خواهد خرید.

با وجود اینکه جامعه‌ی کریپتو از تصمیم السالوادور برای قانونی کردن بیت کوین استقبال کرده، در داخل این کشور اعتراضاتی صورت گرفته است. هفته‌ی گذشته، معترضان به بی‌ثباتی قیمت این رمزارز و استفاده از آن در جرایم انتقاد کردند.‌ برنامه‌ی این کشور برای پذیرش بیت کوین به عنوان پول قانونی از ماه ژوئن مطرح شده است.

منبع: cryptobriefing.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

+ شصت هفت = هفتاد چهار