السالوادور 200 دستگاه خودپرداز برای تبدیل بیت کوین راه می‌اندازد - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

السالوادور 200 دستگاه خودپرداز برای تبدیل بیت کوین راه می‌اندازد

زمان مطالعه: 2 دقیقه

دولت السالوادور شروع به نصب دستگاه‌های خودپرداز بیت کوین کرده تا شهروندان بتوانند با استفاده از آن، رمز ارز را به دلار آمریکا تبدیل و آن‌را به صورت نقدی برداشت کنند.
نایب بوکله (Nayib Bukele)، رئیس‌جمهور السالوادور، گفته که دولتش قصد دارد اولین 200 دستگاه خودپرداز بیت کوین را به همراه کیف پول دیجیتالی آن با نام «چیو» نصب کند. او همچنین اعلام کرد که 50 شعبه مالی در سراسر کشور برای برداشت یا واریز پول وجود دارد و انجام معاملات با بیت کوین در این کشور بدون کارمزد انجام می‌شود.

با این حال، رئیس جمهور بوکله اظهار داشته که استفاده از بیتکوین به عنوان پول قانونی اجباری نخواهد بود.

هفته گذشته، آلخاندرو زلایا، وزیر دارایی الساوادور در مصاحبه تلویزیونی محلی اعلام کرد که استفاده از بیتکوین و کیف پول‌های دیجیتال آن در این کشور «کاملاً اختیاری» است و مشاغلی که این ارز رمزنگاری‌شده را قبول ندارند، مجازات نخواهند شد.
او همچنین گفت که قانون بیتکوین السالوادور از 7 سپتامبر اجرایی می‌شود و شهروندان می‌توانند کیف پول دیجیتال “Chivo” دولت را بارگیری کرده، شماره شناسنامه خود را وارد کرده و مبلغ 30 دلار بیتکوین دریافت کنند.
قانون‌گذاران السالوادور در ژوئن سال جاری این لایحه را تصویب کردند و بیت‌کوین را به عنوان پول قانونی به رسمیت شناختند. رئیس جمهور بوکله پس از آن این قانون را امضا کرد.
السالوادور یک حرکت تاریخی و بی‌سابقه انجام داد که شور و هیجان را در جوامع رمزنگاری‌شده برانگیخت.

در این میان، بانک جهانی درخواست السالوادور برای کمک به اجرای استفاده از بیت کوین به‌عنوان پول قانونی رد کرد. صندوق بین المللی پول نیز به السالوادور در مورد استفاده از بیت کوین به عنوان پول قانونی هشدار داد.
با این‌حال، این تصمیم الساوادور منجر شده که سیاستمداران در پاناما، برزیل، پاراگوئه و آرژانتین از رسانه‌های اجتماعی برای تایید این تصمیم استفاده کنند.
از بین این کشورها، به نظر می رسد پاراگوئه و دیگر کشورهای در حال توسعه به زودی از السالوادور الگو بگیرند یا حداقل قوانین مطلوبی را برای ارزهای رمزنگاری‌شده وضع کنند.

منبع: blockchain.news

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

90 ÷ سی =