امکان اجرای قراردادهای هوشمند در شبکۀ کاردانو - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

امکان اجرای قراردادهای هوشمند در شبکۀ کاردانو

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

به محض اینکه هاردفورک در شبکۀ کاردانو اجرا شود، کاربران این شبکه می‌توانند قراردادهای هوشمند را به کار گیرند. گفته می‌شود که ارتقاهای مورد نظر در شبکۀ کاردانو بین ماه‌های اوت و سپتامبر سال جاری اتفاق می‌افتد.

چارلز هاسکینسون (Charles Hoskinson)، بنیان‌گذار کاردانو، درباره به روز‌رسانی‌های آتی و مورد نظر کاردانو صحبت کرده است. او در برنامۀ لایو یوتیوب دربارۀ هاردفورک آلونزو (Alonzo) صحبت کرده است.

او دربارۀ الزامات مورد نیاز برای این هاردفورک سخت گفت: باید دو مسیر موازی و همزمان برای راه‌اندازی آلونزو طی شود. نخستین مسیر رساندن قابلیت‌های هاردفورک به گره (node) است و مسیر دیگر ساختن زیرساخت‌های لازم پیرامون گره است که به شما اجازه می‌دهد کدهای خارج از زنجیره و روی زنجیره را اجرا کنید و اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز (DApps) کاملی بسازید.

هاسکینسون معتقد است که اکثر توسعۀ زیرساخت‌ها بین ماه‌های اوت و سپتامبر انجام خواهد شد. او تصریح کرد که کاربران می‌توانند از زمانی که هاردفورک روی زیرساخت کاردانو قرار می‌گیرد، قراردادهای هوشمند را اجرا کنند. و افزود که این به‌روزرسانی محیط بهتری را برای توسعۀ اپلیکیشن‌های کاردانو فراهم می‌کند.

کاردانو به آهستگی شبکۀ خود را رشد می‌دهد و در حال تبدیل کردن آن به یک اکوسیستم بلاکچین جهانی است. کاردانو به تازگی به عنوان آخرین پروژه‌ای اعلام شده که به “Grayscale Investments holdings” (که سومین شرکت بزرگ پشتیبان بیت کوین و اتریوم است) می‌پیوندد. کاردانو توانسته سه ماه پیش به اوج جدید بی‌سابقه‌ای معادل 2.45 دلار دست یابد. با وجود این، این پروّژه کاهش قیمت مدامی را پس از اصلاح بازار تجربه کرد. هرچند هم‌اکنون قیمت کاردانو روی 1.37 دلار ثابت مانده است.

منبع: beincrypto.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

× 4 = بیست هشت