انتقاد بوترین به بوکله: اجبار در پذیرش بیتکوین با اصول آزادی متناقض است - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

انتقاد بوترین به بوکله: اجبار در پذیرش بیتکوین با اصول آزادی متناقض است

زمان مطالعه: 2 دقیقه

ویتالیک بوترین، بنیانگذار اتریوم، گفت که نایب بوکله دوست دارد که مورد تمجید قرار گیرد، شرم بر ماکسیمالیست‌های بیتکوین که بدون هیچ نقدی، از او تمجید می‌کنند.
روز جمعه، ویتالیک بوترین در یک پست غافلگیرکننده در ردیت، انتقادات تندی را علیه برنامۀ بیتکوین السالوادور مطرح کرد، به ویژه علیه نایب بوکله که کسب‌وکارهای محلی را وادار به پذیرش بیتکوین کرده است.
بوترین گفت که وادار کردن کسب‌وکارها برای پذیرش یک رمزارز خاص، متعارض با آرمان‌های آزادی است، در حالی که آزادی برای فضای کریپتو اهمیت دارد. او گفت این تاکتیک تحت فشار قرار دادن میلیون نفر برای پذیرش بیت کوین، آن‌هم بدون آزمون قبلی، بی‌مسئولیتی است و خطر کلاهبرداری از تعداد زیادی مردم بی‌گناه را به دنبال دارد.
او گفت شرم بر ماکسیمالیست‌های بیتکوین که بدون هیچ انتقادی بوکله را ستایش می‌کنند.
برنامۀ بوکله برای تبدیل بیت کوین به ارز قانونی السالوادور برای نخستین بار در کنفرانس بیت کوین در میامی، در ماه ژوئن، مطرح شد. در این کنفرانس بوکله با استقبال حامیان نیرومند بیت کوین مواجه شد.
یکی از صاحبان کسب و کار در السالوادور گفت، این که ماکسیمالیست‌های بیت‌کوین در سراسر جهان بوکله را تشویق می‌کند، روان مرا خرد می‌کند. اگر آن‌ها واقعا بنشینند و قوانین وضع شده برای این برنامه را بخوانند، خواهند دید که واقعیت برعکس چیزی است که آن‌ها تبلیغش را می‌کنند.
بوترین تنها کسی نیست که دربارۀ تعارض‌های این برنامه نقد دارد. در کنفرانس TOKEN2049 در لندن، نیکولاس کری (Nicolas Cary)، بنیانگذار “Blockchain.com” انتقادات به برنامۀ السالوادور را معتبر دانست. او اصل و اساس بازار رمزارز را پذیرش داوطلبانۀ مردمی اعلام کرد.
بوترین در ادامۀ نقدهای خود به بوکله و ماکسیمالیست‌ها گفت: بوکله هم به دلایل سیاسی و هم به دلیل اینکه مانند همۀ ما انسان است، دوست دارد از سوی کسانی که آن‌ها را قدرتمند می‌داند (یعنی آمریکایی‌ها) تحسین شود. ماکسیمالیست‌های بیت کوین به راحتی شما را تحسین می‌کنند. تنها باید در موضع قدرت باشید و برای خوشایندشان و به نفع کوین مورد علاقه‌شان چیزی بگویید یا کاری کنید.
او گفت: ایلان ماسک نیز دقیقا همین کار را کرد. حالا بوکله از احساسات این جماعت استفاده می‌کند.

منبع: decrypt.co

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

97 − نود پنج =