انتقاد جدی ایلان ماسک از مدیرعامل بایننس - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

انتقاد جدی ایلان ماسک از مدیرعامل بایننس

زمان مطالعه: 2 دقیقه

ایلان ماسک، ثروتمندترین مرد روی زمین و یکی از حامیان معروف دوج کوین (DOGE) در برابر صرافی بایننس و چانگ‌پنگ ژائو، به دفاع از این رمزارز و دارندگانِ آن پرداخت.
صرافی جهانی بایننس اخیراً پس از یک نقص نرم‌افزاری در پلتفرم صرافی، که منجر شده بود تراکنش‌های قدیمی دوج کوین کارمزد کمتری داشته باشند، چندین تراکنش دوج را بدون رضایت کاربران از حساب‌شان برداشت کرده و برداشتِ این میم‌کوین را از این صرافی مسدود کرده است.
ماسک به همین دلیل، مدیرعامل بزرگ‌ترین صرافی جهان را مورد انتقاد قرار داده و مدیریت مشتری‌های دوجکوین را در آن ناموفق خوانده است.
حساب رسمی توییتر بایننس نیز به اتهامات ماسک پاسخ داد و موضوعی را پیوست کرد که در آن جزئیات مربوط به تراکنش‌های دوج کوین قرار داشت. با این حال، ماسک این پاسخ‌ را رد کرد و گفت که مشتریان نباید به دلیل اشتباهات صرافی متضرر شوند.
ماسک در این‌باره توییت کرد: «دارندگان دوج که از بایننس استفاده می‌کنند باید از خطاهایی که تقصیر آن‌ها نیست در امان باشند.»
بسیاری از مشتری‌های بایننس در همین‌رابطه ادعا کرده‌اند که ایمیلی از صرافی دریافت کرده‌اند که آن‌ها را تهدید کرده که در صورت عدم بازگرداندن مقداردوج‌کوین‌ها توسط آن‌ها، عملکردِ برداشت‌شان به حالت تعلیق در می‌آید.
گزارش‌ها حاکی از آن است که توسعه‌دهندگانِ دوج برای حل این مشکل با بایننس تماس گرفته و ادعا کرده‌اند که این نقص باعث ایجاد تراکنش‌های قدیمی مربوط به سال‌های پیش شده است که به دلیل کارمزدهای پایین متوقف شده‌اند.
این توسعه‌دهنده‌ها در توییتر به توضیح کامل این موضوع در یک سری توییت پرداخته و توضیح دادند که ماه‌ها پیش برای رفع مشکل با صرافی تماس گرفته بوده‌اند.
آن‌ها در همین رابطه در توییتر نوشتند: «کمی بیش از یک سال پیش، بایننس به ما اطلاع داد که تراکنش‌های دوج گیر کرده‌اند. این تراکنش‌ها به ما نشان داده نشد، اما گفته شد که به دلیل کارمزد ناکافی، آن‌ها گیر کرده‌اند…»
پیش از این نیز، پیتر برانت (Peter Brandt)، معامله‌گر کهنه‌کار، پاسخی مشابه به یکی از توییت‌های چانگ‌پنگ ژائو داشته است. او در آن پلتفرم رمزارز را به اقدامات غیراخلاقی متهم کرد. او در همین رابطه توییت کرده بود: «با توجه به اینکه شما چگونه از مشتریان خود سوء استفاده می‌کنید، خوابیدن شما تعجب‌آور است!»
توییتِ امروزِ ایلان ماسک نیز، که به دلیل عشق و حمایت بی‌قید و شرطش از دوج به عنوان پدر دوج شناخته می‌شود، منجر به درآمدن بازار دوج از نزول ارزش شد. دوج با افزایش 5 درصدی قیمت در 24 ساعت گذشته با 0.234 دلار معامله شد.

منبع: coingape.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

80 ÷ شانزده =