انتقاد سناتور آمریکایی به دیدگاه کلینتون دربارۀ بیتکوین - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

انتقاد سناتور آمریکایی به دیدگاه کلینتون دربارۀ بیتکوین

زمان مطالعه: 2 دقیقه

سناتور حامی بیتکوین، سینتیا لومیس (Cynthia Lummis)، به هیلاری کلینتون دربارۀ هشدارش علیه رمزارزها پاسخ داد و بیتکوین را راه‌حلی برای اقتصاد کلان خطاب کرد.
سینتیا لومیس، سناتور جمهوری‌خواه، به تازگی به اظهارات هیلاری کلینتون دربارۀ رمزارزها واکنش نشان داده است. او گفت که بیت کوین راه‌حلی برای مسئلۀ تورم دلار آمریکاست.
هیلاری کلینتون این هفته در گفت‌وگو با بلومبرگ گفت که رمزارزها می‌توانند کشورها را دچار بی‌ثباتی کنند. لومیس به کلینتون در توئیتر پاسخ داد و گفت برعکس بیتکوین می‌توان به ثبات دلار آمریکا کمک کند.
او همچنین گفت که رهبران بزرگ از آینده واهمه ندارند. آمریکا می‌تواند با استقبال از بیت کوین در آینده پیروز شود، زیرا بیت کوین می‌تواند موجب ثبات بخشیدن به دلار شود.
در سال 1971، نیکسون، رئیس جمهور وقت آمریکا، استاندارد طلا (gold standard) را به کلی لغو کرد و دلار آمریکا را تحت کنترل دولت فدرال درآورد. از آن پس تورم مشکل بسیار گسترده‌تری در این کشور شد و نرخ پس‌انداز در سراسر جهان غرب بشدت کاهش یافت. بیت کوین راه‌حلی برای این مسئله است، زیرا سیاست پولی آن ثابت و غیرقابل‌دستکاری است.
هیلاری کلینتون در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 در برابر ترامپ قرار داشت. حامیان بیت کوین از رویکرد کلینتون در سیاست بیزارند، اما ترامپ نیز نشان داد که به همان اندازه از رمزارزها می‌ترسد.
روشن نیست که منظور سینتیا لومیس از این ادعا چیست که بیت کوین باعث تثبیت دلار می‌شود. شاید منظور او این است که بیتکوین می‌تواند از ارزش دلار پشتیبانی کند؛ چنان‌که طلا نیز قبل از سال 1971 همین حمایت را از دلار می‌کرد. شاید هم منظور او این است که بیت کوین دلار آمریکا را مجبور می‌کند تا با کاهش تورم، به عنوان یک محل ذخیرۀ ارزش، با بیت کوین رقابت کند.
در هر صورت، لومیس صراحتا بیت کوین را پول می‌داند نه صرفاً یک دارایی. او پیش از این نیز ارادت زیادی را به رمزارزها نشان داده و حتی در سخنرانی کنگره از خدا برای وجود رمزارز سپاسگزاری کرده است. او نیز مانند سایر ماکسیمالیست‌های بیتکوین، میم‌کوین‌ها را مورد انتقاد قرار می‌دهد.

منبع: cryptopotato.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

شصت چهار − = 55