انتقاد نمایندۀ سابق کنگرۀ آمریکا از عملکرد دولت در زمینۀ رمزارز - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

انتقاد نمایندۀ سابق کنگرۀ آمریکا از عملکرد دولت در زمینۀ رمزارز

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

نمایندۀ سابق کنگرۀ آمریکا، George Nethercutt Jr، می‌گوید که اگر کنگرۀ آمریکا مداخله نکند، بخش رمزارز ایالات متحد آمریکا ممکن است از بین برود.

نمایندۀ جمهوری‌خواه سابق کنگرۀ آمریکا از نحوۀ برخورد دولت با بخش رمزارز انتقاد کرد. او در مقاله‌ای که در سایت خبری The Hill منتشر شده، گفت دولت ایالات متحد آمریکا با پرهیز از رمزارزها شانس خود را برای رهبری در این فضا از دست خواهد داد. او به این نکته اشاره کرد که با توجه به این که رمزارز باقی خواهد ماند، از دست دادن مزایای اقتصادی و فناورانۀ آن منطقی نیست.

او گفت: با توجه به وقایع اخیر، به ویژه نحوۀ برخورد کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا با ریپل، آیا وقت آن نرسیده که بپذیریم دولت ایالات متحد آمریکا رویکرد مخربی دربارۀ رمزارزها دارد؟

او برای توضیح این وضعیت گفت که بوروکرات‌ها در تلاش‌های خود برای جلوگیری از بحران مالی دچار گمراهی هستند، چنانکه در سال 2008 نیز چنین کردند.

به گفتۀ او رمزارزها به اشتباه دارایی سمی تلقی می‌شوند، گویی اختراع شوم وال‌استریت برای جمع کردن عموم مردم هستند. نتیجۀ این رویکرد سختگیرانه در زمینۀ وضع مقررات آن است که شرکت‌های آمریکایی فعال در حوزۀ رمزارز به خارج از آمریکا و کشورهای دوستدار کریپتو جذب شوند.

این نمایندۀ سابق ابراز ناامیدی کرد و گفت که شرکت‌های بزرگ رمزنگاری ایالات متحد آمریکا همۀ تلاش خود را برای همکاری با نهادهای نظارتی در برابر کلاهبرداری و جرم کرده‌اند. با وجود آنکه آن‌ها برای شفافیت و تقویت نظارت تلاش کرده‌اند، پاسخ و واکنش به آن‌ها تعقیب قانونی، احضار و بدنام کردن‌شان بوده است.

او تأکید کرد که این یک مسئلۀ فراحزبی است، زیرا دولت جمهوری‌خواه قبلی نیز تا حدی با ارزهای دیجیتال ضدیت داشت، اما به نظر می‌رسد دولت دموکرات کنونی نیز این ضدیت را دوبرابر کرده است.

منبع: cryptoslate.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

4 × = چهل