انتقال بی‌سابقه بیت کوین به صرافی‌ها توسط ماینرها - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

انتقال بی‌سابقه بیت کوین به صرافی‌ها توسط ماینرها

زمان مطالعه: 2 دقیقه

داده‌های موجود در زنجیره نشان می‌دهد که ماینرها با افزایش قیمت رمزارز اول بازار، تعداد زیادی بیت کوین به صرافی‌ها ارسال کرده‌اند.

شاخصِ “miner netflow” (جریان نقدینگی) میزان خالص سکه‌هایی را که ماینرها به صرافی‌ها ارسال کرده‌اند نشان می‌دهد. هنگامی‌که این شاخص منفی شود، این معنی را می‌دهد که بیش‌تر از آن‌که سکه‌ها به سمت صرافی‌ها بروند، به کیف پول شخصی برده می‌شوند. چنین رفتاری به این معناست که قیمت‌ها صعودی هستند و فشار خرید وجود دارد.

از سوی دیگر، مقادیر مثبت این شاخص نشان می‌دهد که ماینرها بیش‌تر از برداشت خود، بیت کوین به صرافی‌ها ارسال می‌کنند. چنین مقادیری معمولاً به معنی افزایش فشار فروش در بین آن‌هاست.

نمودار زیر، روند اندازه‌گیری در چند سال گذشته را نشان می‌دهد:

انتقال بی‌سابقه بیت کوین به صرافی‌ها توسط ماینرها

جریان‌‌های خالص استخراج‌کننده‌های بیت کوین

همان‌طور که نمودار بالا نشان می‌دهد، جریان خالص یک جهش مثبت بسیار بزرگ را نشان می‌دهد. چنین مقداری برای بیتکوین بی سابقه است.

به طور کلی باید بدانیم که رفتار ماینرها در برابر بیتکوین، می‌تواند تأثیرات قابل توجهی بر قیمت رمز ارزها داشته باشند.

معمولا پایین‌آمدنِ مقدار زیادی سکه در صرافی‌ها منجر به افت قیمت بیت کوین می‌شود. در حالی‌که خروج صرافی‌ها از بیت کوین، تأثیر معکوس خواهد داشت.

اما به نظر می‌رسد روند جالبی در جریان‌های نقدینگی ماینرها وجود دارد. در طول رالی گاو نری که سال‌های 2017 و 2021 وجود داشت، ماینرها موفق به صعود نشدند و در اوایل اولین قله قیمت، بیتکوین‌ها فروخته شد.

در زمان نگارش این مقاله، قیمت بیت کوین در 7 روز گذشته 25 درصد افزایش یافته است. نمودار زیر روند قیمت سکه در پنج روز گذشته را نشان می‌دهد.

نمودار قیمت بیت کوین/ قیمت BTC حرکت بزرگی به سمت بالا دارد | منبع: TradingView

با این تفاسیر اگر روند ماینرها در صعود به چرخه ادامه پیدا کند، ممکن است قیمت بیتکوین حتی بالاتر برود. اگرچه این تنها در صورتی است که هنوز تعداد کافی خریدار دیگر در بازار وجود داشته باشد.

منبع: bitcoinist.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

+ هشتاد چهار = هشتاد نه