اولین صندوق قابل معاملۀ بیت کوین تأیید شد - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

اولین صندوق قابل معاملۀ بیت کوین تأیید شد

زمان مطالعه: 2 دقیقه

پس از چهارسال، سرانجام کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا نخستین صندوق قابل معاملۀ (ETF) قراردادهای آتی بیت کوین را تأیید کرد.
این تأیید در حالی انجام شد که طی چهارسال گذشته این کمیسیون بارها تقاضای تأیید این صندوق را رد کرده بود.
این صندوق قابل معامله متعلق به شرکت ProShares است و به جای آنکه به قیمت جاری بیت کوین وابسته باشد، به قراردادهای آتی آن وابسته است. با وجود این، این اتفاق یک نقطۀ عطف برای صنعت رمزارز است و ممکن است نتایج قابل توجهی در سال‌های آتی داشته باشد.
صندوق‌های قابل معامله محصولات سرمایه‌گذاری هستند که از قیمت سهام، کالاها و دارایی‌های دیگر تبعیت می‌کنند. آن‌ها همچون سهام در بازارهای عمومی بورس معامله می‌شوند. یعنی آن‌ها در ساعات معمول بازار خریدوفروش می‌شوند و به سادگی می‌توانند در برنامه‌های بازنشستگی و پس‌انداز کسانی گنجانده شوند که به صورت معمول از خرید رمزارز در یک صرافی همچون کوین بیس پرهیز می‌کنند.
این امیدواری وجود دارد که از این پس صندوق‌های قابل معاملۀ قراردادهای آتی راه آسان‌تری را برای تأیید به دست کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا داشته باشند.
تعداد روزافزونی از شرکت‌ها در انتظار تأیید صندوق قابل معاملۀ خود هستند، مانند گلکسی دیجیتال و آرک اینوست. تا پایان اکتبر، دو صندوق قابل معاملۀ قراردادهای آتی بیتکوین نیز ممکن است در بازار باشند، زیرا کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا تا این زمان باید به درخواست‌های ارائه شده از سوی VanEck و Valkyrie رسیدگی کند.
روز پنجشنبه، 14 اکتبر، یکی از حساب‌های کاربری کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا در توئیتر، یک بولتن سرمایه‌گذاری را منتشر کرد و نوشت: پیش از سرمایه‌گذاری در یک صندوق که حامل قراردادهای آتی بیتکوین است به دقت خطرات و منافع احتمالی را بررسی کنید؛ برای اطلاعات بیشتر بولتن سرمایه‌گذاری ما را ببینید:
https://t.co/AZbrkpfn8F
هم‌اکنون دارندگان بیت کوین به منافع این اتفاق امیدواری دارند.

منبع: decrypt.co

 

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

بیست ÷ = 4