اوکراین و مکزیک پلتفرم‌های غیرقانونی رمزارز را مسدود می‌کنند - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

اوکراین و مکزیک پلتفرم‌های غیرقانونی رمزارز را مسدود می‌کنند

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

اوکراین و مکزیک پلتفرم‌های مبادلۀ رمزارزی را که ثبت نشده‌اند و به صورت غیرقانونی فعالیت می‌کنند، مسدود می‌کنند. مقامات امنیتی این کشورها فعالیت این پلتفرم‌ها را با عملیات پولشویی و سایر اقدامات مجرمانه مرتبط می‌دانند.

سرویس امنیتی اوکراین چندین صرافی‌ دارایی‌های دیجیتال غیرقانونی را در شهر کیف متوقف کرده است. این صرافی‌ها بین 5 تا 10 درصد به عنوان کارمزد هر تراکنش برمی‌دارند و در نتیجه هر ماه تا 1.1 میلیون دلار از این طریق گردآوری می‌کنند.

این پلتفرم‌ها مجموعا حدود 1000 مشتری دارند که برخی از آن‌ها مجرم، فعالان پولشویی، کلاهبرداران اینترنی و حتی سازمان‌دهندگان تظاهرات‌های بزرگ هستند. تحقیقات نشان می‌دهد که هزینۀ برخی از اقدامات پرخاشجویانه در روز استقلال اوکراین از محل سرمایۀ این صرافی‌ها تأمین شده است.

سرویس امنیتی اوکراین توضیح داد که این صرافی‌ها که از ابتدای 2021 فعالیت می‌کردند، امکان انجام تراکنش‌های ناشناس را فراهم می‌کردند و به همین دلیل بود که افراد از آن‌ها برای انجام کارهای غیرقانونی استفاده می‌کردند.

در هفته‌های گذشته، مکزیک نیز همچون اوکراین چند صرافی رمزارز غیرقانونی محلی را شناسایی کرده است. مقامات این کشور اطلاعاتی را دربارۀ 12 پلتفرم دریافت کردند که عملیات مجرمانه‌ای را در منطقۀ “Jalisco” انجام می‌دهند.

نیتو کاستیلو (Nieto Castillo)، رئیس واحد اطلاعات مالی مکزیک (FIU)، اطمینان داد که پلیس تلاش خود را برای حل این مشکل انجام خواهد داد:

دوازده پلتفرم هستند که ثبت نشده‌اند و ما می‌دانیم که هم‌اکنون به صورت غیرقانونی کار می‌کنند. ما در حال تشکیل پرونده‌هایی هستیم تا دفتر دادستانی کل بتواند در این‌باره پیگیری‌های خود را آغاز کند.

کاستیلو این تردید را ابراز کرد که ممکن است این پلتفرم‌ها با عملیات پولشویی در ارتباط باشند یا با کارتابل مواد مخدر این منطقه همکاری کنند. از دغدغه‌های کاستیلو آن است که رابطۀ میان رمزارزها و گروه‌های تبهکار شناسایی شود.

منبع: cryptopotato.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

− 2 = یک