اپلیکیشن کیف پول یوان دیجیتال رکورد دانلود را شکست - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

اپلیکیشن کیف پول یوان دیجیتال رکورد دانلود را شکست

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

کیف پول ارز دیجیتال دولتی چین، یوان دیجیتال (e-CNY)، چندروز پس از راه‌اندازی رکورد دانلود به دست کاربران را شکست.

گزارش‌ها حاکی از آن است که استفاده از این برنامه و ادغامش با برنامه‌های دیگر به افزایش پرداخت‌های یوان دیجیتال منجر شده است. این برنامه هم‌اکنون از نظر میزان دانلود به محبوب‌ترین برنامۀ iOS اپل تبدیل شده است و تا روز دوشنبه در فروشگاه شیائومی از نظر دانلود در ردۀ دوم قرار داشت.

در آستانۀ المپیک زمستانی چین، برنامۀ یوان دیجیتال به طور گسترده‌ای در دسترس است؛ اما در حال حاضر تنها در مناطق منتخب قابل استفاده است. موسسۀ تحقیقات ارز دیجیتال بانک مرکزی چین که توسعه‌دهندۀ این نرم‌افزار است، با مقامات 10 شهر آزمایشی از جمله شانگهای، شنژن، شیونگان، چنگدو، سوژو و پکن همکاری می‌کند.

راه‌اندازی این برنامه برای ترویج ارز دیجیتال بانک مرکزی چین از اول فوریه آغاز خواهد شد و بازی‌های المپیک زمستانی نیز در 4 فوریه افتتاح می‌شود. بازدیدکنندگان در مکان‌های برگزاری المپیک می‌توانند بدون نیاز به افتتاح حساب در بانک‌های محلی، از یوان دیجیتال استفاده کنند.

یوان دیجیتال همچنین از طریق برنامه‌های پرداخت دیگر مانند علی‌پی (Alipay) و وی‌چت پی (WeChat Pay) که 90 درصد از پرداخت‌های موبایلی چین را در اختیار دارند، قابل خرج کردن است. یوان دیجیتال همچنین در برنامه‌های 7 بانک چینی موجود است: بانک صنعتی و تجاری چین، بانک کشاورزی چین، بانک ساختمانی چین، بانک مرکزی چین، بانک ارتباطات، بانک پس‌انداز پستی چین و بانک بازرگانان چین.

یوان دیجیتال پیشروترین ارز دیجیتال بانک مرکزی در جهان است. تا ماه اکتبر 2021، حدود 40 میلیون نفر از ساکنان چین یک حساب یوان دیجیتال باز کرده بودند. دولت چین هم‌زمان با تبلیغ یوان دیجیتال، سرکوب ارزهای دیجیتال و فعالیت‌های مربوط به آن را آغاز کرد.

منبع: news.bitcoin.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

هشتاد + = 84