ایتالیا به لیست کشورهایی که علیه بایننس هشدار می‌دهند پیوست - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

ایتالیا به لیست کشورهایی که علیه بایننس هشدار می‌دهند پیوست

زمان مطالعه: 2 دقیقه

تنظیم‌کننده اوراق بهادار ایتالیا، “CONSOB”، آخرین آژانس دولتی است که می‌گوید بایننس برای ارائه خدمات در این کشور غیرمجاز شناخته می‌شود و نسبت به این صرافی هشدار داده است.

ناظرانِ CONSOB به پس‌اندازكنندگان هشدار داده‌اند كه شركت‌های گروه بایننس مجاز به ارائه خدمات و فعالیت‌های سرمایه‌گذاری در ایتالیا نیستند؛ حتی اگر این خدمات از طریق وب‌سایت  بایننس باشد.

سخنگوی بایننس در این‌باره گفت: «ما از اخطار CONSOB آگاه هستیم و می‌توانیم تأیید کنیم که Binance.com  در ایتالیا فعالیت نمی‌کند. این سخنان هیچ تأثیری مستقیم روی خدمات ارائه شده در سایت ندارد.»

این سخنگو ادامه داده است: «ما در کار با نهادهای نظارتی رویکرد مشترکی را در پیش می‌گیریم و تعهدات مربوط به انطباق را بسیار جدی می‌گیریم. همچنین به‌طور فعال در جریان تغییر سیاست‌ها و قوانین در این فضای جدید هستیم.»

سرکوب جهانی بایننس

هشدار Consob مشابه اخطارها و اقدامات دیگر نهادهای نظارتی علیه بایننس در هفته‌های اخیر است. همه‌چیز از آن‌جا شروع شد که سازمان رفتار مالی انگلیس (Binance Markets Limited) بایننس را ممنوع کرد و گفت این شرکت مجاز به فعالیت در کشور نیست.

در این اطلاعیه همچنین گفته شد که هیچ شخص دیگری در گروه بایننس مجاز به فعالیت در انگلیس نیست، اما از آنجاکه صرافی اصلی بایننس در انگلیس مستقر نیست، به احتمال زیاد این امر خارج از ساختار رمزگذاری است.

با این حال، به نظر می‌رسد هشدار “FCA” پیش از این بر بیزینس بایننس تأثیر گذاشته است. این صرافی در حالی‌که چندین بانک انگلیس از جمله “Santander UK” و“Barclays”، از پرداخت کاربران به Binance.com  جلوگیری کرده‌اند، مشکلاتی مالی پیدا کرده است.

بایننس مجبور شده سپرده‌های مشتری را از طریق منطقه پرداخت یورو (SEPA) به دلیلی که تحت عنوانِ «اتفاقاتی خارج از کنترل ما» عنوان شد، به حالت تعلیق درآورد. شبکه SEPA به مشتریان این امکان را می‌دهد تا در 36 کشور یورو ارسال کنند.

علاوه بر ایتالیا و انگلیس، رگولاتورهای سایر کشورها، از جمله ایالات متحده، ژاپن، تایلند، لهستان و جزایر کیمن، همه یا اخطارهایی داده‌اند یا اخیراً علیه بایننس اقدام کرده‌اند.

منبع: theblockcrypto.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

پنچاه پنج − چهل نه =