ایران: امکان استخراج قانونی بیتکوین از پایان سپتامبر - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

ایران: امکان استخراج قانونی بیتکوین از پایان سپتامبر

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

شرکت برق توانیر اعلام کرد که ممنوعیت استخراج رمزارز از 22 سپتامبر رفع خواهد شد. با پایان یافتن تابستان، دولت ایران اجازه خواهد داد که ماینرهای رمزارز عملیات خود را به صورت قانونی آغاز کنند؛ زیرا امیدوارند که با کاهش دمای هوا، مصرف برق نیز کاهش یابد.

در ماه می، دولت ایران محدودیت‌های سختگیرانه‌ای را بر استخراج رمزارز وضع کرد. مسئولان مربوطه اعلام کردند که شبکۀ برق تحت فشار زیادی است و پایداری آن در معرض خطر است. بنابراین بر همۀ اقدامات مربوط به استخراج ممنوعیت سراسری اعمال شد.

سخنگوی توانیر، مصطفی رجبی مشهدی، اعلام کرد که ماه‌های اوج مصرف برق تقریبا به پایان رسیده است. وقتی دمای هوا خنک‌تر شود، استخراج رمزارز دوباره میسر خواهد بود.

طی ماه‌های گذشته، دولت ایران اقدامات سختگیرانه‌ای را برای یافتن ماینرهای غیرقانونی و توقف عملیات آن‌ها انجام داد. در ماه ژوئن پلیس 7 هزار ماشین استخراج رمزارز را در تهران توقیف کرد که بزرگترین عملیات کشف و ضبط در ایران بوده است.

در مجموع، شرکت برق توانیر اعلام کرد که طی 12 ماه گذشته، بیش 212 هزار واحد استخراج غیرقانونی مصادره شده است. این واحدها حدود 4 میلیارد دلار خسارت به شبکۀ برق وارد کرده‌اند. لازم به ذکر است که ماینرهای غیرقانونی روزانه حدود 2 الی 3 هزار مگاوات برق مصرف می‌کردند که معادل نیمی از مصرف روزانۀ شهر تهران است.

به نظر می‌رسد دولت ایران مصمم است که با استخراج غیرقانونی رمزارز برخورد کند. بنابراین آن‌ها به کسانی که وجود مزارع غیرقانونی استخراج رمزارز را به دولت گزارش دهند، پاداش می‌دهد.

به گزارش توانیر، به دلیل یارانۀ انرژی و ارزان بودن قیمت برق در ایران، این کشور به مکان مطلوبی برای استخراج رمزارز تبدیل شده است. چنین شرایطی موجب افزایش مصرف برق و در نتیجه کمبود انرژی در کل کشور شده است.

منبع: cryptopotato.com

 

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

پنج + یک =