ایلان ماسک این‌بار به کمک بیتکوین و اتریوم آمد! - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

ایلان ماسک این‌بار به کمک بیتکوین و اتریوم آمد!

زمان مطالعه: 2 دقیقه

ایلان ماسک، دیروز (21 ژوئیه) در کنفرانس “The ₿ Word”، اظهارنظری مثبت درباره بیتکوین و اتریوم داشت که منجر به رشد بازار شد. او گفت تسلا ممکن است پرداخت با این “BTC” را آغاز کند. این میلیاردر همچنین به دارایی‌های اتریوم‌اش اشاره کرد.

پس از این اظهار نظر بود که بیت کوین (BTC) 7.74 درصد رشد کرد و به مبلغِ 32.034 دلار با سقف 601 میلیارد دلار در بازار معامله شد. اتریوم نیز 12 درصد افزایش یافته و بالا 2000 دلار معامله می‌شود.

ماسک در سخنرانی خود در رویداد مجازیِ بیت کوین، که در آن دیگر اعضای هیات‌مدیره مانند جک دورسی (Jack Dorsey)، و کتی وود (Cathie Wood) نیز حضور داشتند، گفت که تسلا «به احتمال زیاد» دوباره معاملات رمزنگاری بیت‌کوین را بپذیرد، اما برای اطمینان درباره این پذیرش، باید انرژی تجدیدپذیر مورد استفاده در روش استخراج، حداقل 50 درصد باشد.

تولیدکننده خودروهای الکتریکی با اشاره به نگرانی‌های زیست‌محیطی در مورد فرآیند استخراج رمزنگاری، پذیرش بیتکوین را به‌عنوان پرداخت برای وسایل نقلیه خود متوقف کرده بود. این حرکت همراه با سرکوب‌های مستمر در زمینه استخراج معادن در چین، باعث سقوط بازار شد، که به عنوان یکی از عوامل اصلی پایان اجرای گاو نر تاریخی بیتکوین که در نیمه اول سال 2021 آغازز شده بود، تلقی می‌شود.

ماسک در این کنفرانس همچنین به این موضوع اشاره کرد که جدا از سرمایه‌گذاری تسلا در بیت کوین، شرکت فناوری هوافضای او، یعنی “SpaceX” ، نیز در “BTC” سرمایه‌گذاری کرده است.

این میلیاردر در این صحبت‌ها همچنین به این امر که به طور شخصی اتریوم و دوج کوین در اختیار دارد اشاره کرد.
به نظر می‌رسد بیت کوین سریع‌تر از قبل به سمت انرژی‌های تجدیدپذیر سوق پیدا می‌کند. گروهی از کارخانه‌های سنگین زغال سنگ (به‌خصوص در چین) که برای استخراج آن مورد استفاده قرار می‌گرفتند، تعطیل شده‌اند.

نظرات ماسک به کاهش فروش ناشی از ترس در اوایل هفته جاری در بازار رمزنگاری کمک کرده است. با این‌حال در حال حاضر بیتکوین با مقاومت 32000 دلاری مواجه است.

منبع: forkast & coingape

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

− یک = 1