ایلان ماسک بخشی از سهام تسلای خود را فروخت - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

ایلان ماسک بخشی از سهام تسلای خود را فروخت

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

اخبار فروش سهام ایلان ماسک در تسلا سروصدای زیاد کرد. او روز پنج‌شنبه بخشی از سهام خود به ارزش 5 میلیارد دلار را فروخت.
ماسک در توئیتر یک نظرسنجی راه‌انداخت و از فالوئرهایش پرسید که آیا سهام خود را بفروشد یا نه. میزان پیشنهاد ماسک برای فروش سهام معادل 25 میلیارد دلار بود.
3.5 میلیون نفر در این نظرسنجی شرکت کردند و اکثریت به آن پاسخ مثبت دادند. پس از این نظرسنجی سهام تسلا 16 درصد افت کرد و برای ماسک 50 میلیارد دلار خسارت به همراه آورد. در نهایت ماسک بخشی از سهام خود را فروخت. با وجود این، ماسک به جای فروش 10 درصدی که درباره‌اش در توئیتر نظرسنجی کرده بود، تنها 3 درصد از کل دارایی‌ خود در تسلا را فروخت. او تاکنون 4.5 میلیون سهم فروخته، اگر بخواهد به نظرسنجی توئیتر پایبند باشد، باید 12.5 میلیون سهم دیگر نیز بفروشد.
جامعۀ رمزارز در حال گمانه‌زنی در این‌باره است که ماسک قرار است با این پول چه کند. برخی حدس زدند که او بیت‌کوین بیشتری خریداری خواهد کرد. اما ماسک به هیچ یک از این حدسیات پاسخی نداده است.
اکنون جامعۀ هوادار دوج‌کوین منتظرند که ببینند آیا ماسک که یکی از حامیان نیرومند این میم‌کوین است، بخشی از این پول را به دوج اختصاص خواهد داد یا خیر. مت والاس (Matt Wallace) یکی از حامیان دوج‌کوین در توئیتر نوشت که ممکن است ما شاهد آن باشیم که بخشی از این پول به دوج‌کوین اختصاص یابد.
البته دیگران تردید دارند که ماسک دست به این کار بزند. تنها چیزی که تاکنون مشخص است، آن است که ماسک از این پول برای جبران مالیات بر درآمد استفاده کرد. حال باید دید که آیا او قصد دارد بخشی از این پول را به رمزارز اختصاص دهد یا خیر.

منبع: newsbtc.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

÷ پنج = دو