ایلان ماسک ساتوشی ناکاموتو را می‌شناسد؟ - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

ایلان ماسک ساتوشی ناکاموتو را می‌شناسد؟

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

هویت ساتوشی ناکاموتو، که به عنوان خالق بیت کوین (BTC) شناخته می‌شود، تا به امروز یکی از جذاب‌ترین اسرار در دنیای نوپای ارزهای دیجیتال و حتی کل دنیای تکنولوژی است.
در حالی‌که بسیاری سعی کرده‌اند حدس بزنند این شخصیت کیست، برخی هم مانند کریگ رایت (Craig Wright) دانشمند کامپیوتر استرالیایی، مدت‌هاست ادعای مالکیت معنوی پروتکل BTC را دارند؛ ادعایی که بسیاری آن را باور نمی‌کنند.
همان‌طور که بازی و تلاش برای کشف هویت ساتوشی ادامه دارد، ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا هم به میدان آمده است. ماسک هنگام حضور در پادکست “Lex Fridman” تاکید کرد که ساتوشی ممکن است نیک سابو (Nick Szabo)، دانشمند کامپیوتر، محقق حقوقی و رمزنگار باشد که با تحقیقاتش در قراردادهای دیجیتال و ارز دیجیتال معروف است.
ایلان ماسک در توضیح دلیل انتخاب او گفت:《می‌توانید به تکامل ایده‌ها قبل از راه‌اندازی بیت کوین نگاه کنید و ببینید چه‌کسی در موردشان نوشته است. به نظر می‌رسد که《نیک سابو》بیش از هر کس دیگری مسئول تکامل این ایده‌هاست. او ادعا می‌کند که ناکاموتو نیست، اما من درباره این‌که واقعا هست یا نه مطمئن نیستم. با این‌حال، به نظر می‌رسد که او بیش از هر کس دیگری مسئول ایده‌های پشت بیت کوین است.》
اما نیک سابو کیست؟ مدت‌هاست که او به دلیل کار اولیه‌اش با پول دیجیتال با بیت کوین در ارتباط بوده است. در حالی‌که او خودش ساتوشی بودن را انکار کرده، اما سبک زبانی او شباهت بسیاری به آنچه در وایت پیپر بیت کوین آمده دارد؛ درست همان‌طور که در گزارش سال 2014 تیمی از زبان‌شناسان هم مشاهده شد.
تا زمانی که ساتوشی ناکاموتو خودش را فاش نکند، احتمالاً حدس‌های بیشتری در صنعت ارزهای دیجیتال نفوذ خواهد کرد و ما شاهد داستان‌های بیشتری خواهیم بود.

منبع: blockchain.news

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

چهارده − = دوازده