اینترنت سریع‌تر پذیرفته شد یا بیت کوین؟ - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

اینترنت سریع‌تر پذیرفته شد یا بیت کوین؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه

اگر‌چه کاربران کریپتو در حال حاضر تنها درصد کمی از جمعیت جهان را تشکیل می‌دهند، با این‌حال انتظار می‌رود افزایشِ “3 “Web نرخ پذیرش را تسریع کند.
لارک دیویس (Lark Davies)، اینفلوئنسر رمزارز، نموداری را در توییتر منتشر کرده که نرخ پذیرش اینترنت و کریپتو را نشان می‌دهد. با روی هم قرار دادن خطوط مربوطه و در نظر گرفتن زمانی که هر دو شروع به جذب افراد کردند، یک همبستگی نزدیک بین‌شان دیده می‌شود.
با توجه به این نمودار، اگر روند پذیرش کریپتو ادامه پیدا کند، پیش‌بینی می‌شود که تا سال 2026-2027، 1 میلیارد کاربر کریپتو در جهان وجود داشته باشد. این عدد، 5 برابر برآوردهای فعلی از کاربران رمزارزهاست؛ یعنی حدود 200 میلیون کاربر.

از آنجا که کریپتو به اینترنت متکی است، تقریبا منطقی خواهد بود که بخواهیم درجه قابل توجهی از همبستگی مثبت را بین این دو فرض کنیم.

پذیرش رمزنگاری شبیه اینترنت است

در اوایل سال 2020، ویلی وو (willy Woo)، تحلیل‌گر زنجیره‌ای، اظهار داشت که پذیرش کریپتو با اینترنت قابل مقایسه است. در آن، همه چیز به آرامی شروع می شود، اما با گذشت زمان، پذیرش کریپتو منفجر خواهد شد.
وو گفت که پذیرش رمزارزها به طور انبوه، چیزی نیست که توده مردم آن‌را ببیند، چراکه ادراک انسان تمایل دارد اطلاعات را به صورت خطی پردازش کند.
به گفته وو «طبیعت انسان چنین است که به چیزها به صورت خطی نگاه می‌کند. بنابراین ما در نگاه کردن به رشد تصاعدی خوب نیستیم؛ رشدی که مشخصاً بیت کوین انجام می‌دهد.»
به طور کلی، برآوردهای فعلی در مورد تعداد کاربران کریپتو متفاوت است. در حالی‌که دیویس این رقم را 200 میلیون یا حدود 2.5 درصد از جمعیت جهان می‌داند، تحقیقات انجام‌شده توسط شرکت “Triple-A”، شرکت راه حل‌های بلاک‌چین تعداد کاربران را 300 میلیون یا کمی کمتر از 4 درصد از جمعیت جهان نشان می‌دهد.
ویلی وو، در مورد این سوال که چرا پذیرش رمزارزها به طور انبوه هنوز رخ نداده، گفت: «این سوال مثل این است که یک کاربر اینترنت در سال 1994 درباره این‌که چرا هیچ‌کس از اینترنت استفاده نمی‌کند می‌پرسید.

وب 3 (web 3.0) و رشد کریپتو در میان مردم

وب 3 که به عنوان تکامل بعدی اینترنت معرفی می‌شود، کاربردهای متنوعی دارد، اما به عنوان یک اصطلاح تا حدی مبهم، باید بدانیم که آن دقیقاً چیست و چرا در رابطه با ارز دیجیتال اهمیت دارد؟
سایت مدیوم، Web3.0 را توانایی کاربران و ماشین‌ها برای تعامل با یکدیگر از طریق شبکه‌های همتا به همتا و بدون نیاز به اشخاص ثالث توصیف می‌کند.
درنتیجه، اگر Web3 شروع به کار کند، نتیجه منطقی این است که اینترنت و بلاک‌چین به طور کامل یکپارچه شوند. بنابراین، افزایش تصاعدی پذیرش کریپتو به سطوحی فراتر از انتظارات ما و تحلیل‌گران خواهد رسید.

منبع: cryptoslate.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

چهار ÷ 1 =