بازی رمزارز اسکویید کلاهبرداری بود - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

بازی رمزارز اسکویید کلاهبرداری بود

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

بازی رمزارز اسکویید یک کلاهبرداری میلیون دلاری از آب درآمد. پس از آنکه خریداران این توکن فهمیدند که نمی‌توانند توکن‌های خود را بفروشند، ارزش این توکن از 2856 دلار به یک سنت رسید و افراد بسیاری دچار خسارت شدند.
جهان رمزارزها گرچه مدعی امکان‌های فوق‌العاده‌ای برای آیندۀ اقتصادی جهان است، اما هم‌اکنون حوزه‌ای است که نظارت قانونی کافی بر آن وجود ندارد؛ و این حوزه خطرات خاص خودش را دارد.
بازی اسکویید توکنی بود که با الهام از سریال بازی مرکب یا اسکویید گیم در شبکۀ نتفلکیس به بازار آمد و در ماه گذشته طوفانی به پا کرد.
این توکن امکان دسترسی به بازی‌هایی را فراهم می‌کرد که بسیاری از شرکت‌کنندگان در آن حذف می‌شدند و جایزۀ بزرگی برای افراد باقیمانده در بازی وجود داشت.
از قبل این فرضیه وجود داشت که خرید این توکن با ریسک همراه است. اما اکنون که کسی نمی‌تواند توکن خود را بفروشد، ارزش این توکن سقوط کرد. سازندگان این توکن به مبلع 3.38 میلیون دلار کلاهبرداری کردند و اکنون کاری از کسی برنمی‌آید.
ارزش این توکن از 2856 دلار به یک سنت رسیده است. این سقوطی سریع بود که برای خریدارانِ امیدوار هزینۀ زیادی داشت. این تجربه درسی شد تا هواداران رمزارز به یاد داشته باشند که پروژه‌های کلاهبرداری رمزارز به چه شیوه‌ای مشتریان خود را جذب می‌کنند. بنابراین لازم است که پیش از خرید هر توکن جدیدی تحقیقات زیادی را انجام دهند.

منبع: pocket-lint.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

شانزده − یازده =