بانک آو آمریکا: صنعت کریپتو غیرقابل کتمان است - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

بانک آو آمریکا: صنعت کریپتو غیرقابل کتمان است

زمان مطالعه: 2 دقیقه

بانک آو آمریکا گزارشی را منتشر کرد و در آن وضعیت و چشم‌اندازهای صنعت رمزارز را مورد تحلیل قرار داد. در این گزارش آمده که بیت کوین بسیار مهم است و صنعت رمزارز آنقدر بزرگ است که قابل‌کتمان نیست.

در این گزارش گفته شده که صنایع رمزارز و خدمات مالی غیرمتمرکز آنقدر رشد کرده که نمی‌توان نادیده‌اش گرفت.

پژوهشگران این گزارش اشاره کرده‌اند که 221 میلیون کاربر تاکنون رمزارز مبادله کرده‌اند یا از خدمات مالی غیرمتمرکز استفاده کرده‌اند و تعداد آن‌ها رشد باثباتی داشته است. همچنین افزایش مشارکت سرمایه‌گذاران نهادی نشانۀ روشنی است از اینکه رمزارز پدیدۀ گذرایی نیست که تنها خرده‌فروشان با آن سروکار داشته باشند.

بانک‌آوآمریکا خاطرنشان کرد که در نیمۀ نخست سال 2021، اکوسیستم خدمات مالی غیرمتمرکز 17 میلیارد دلار بودجه از سوی سرمایه‌گذاران نهادی دریافت کرده است.

در این گزارش چنین نوشته شده: «بیتکوین مهم است، اما اکوسیستم دارایی دیجیتال بسیار مهم‌تر است. پژوهش ما قصد دارد پیامدهای این صنعت من‌جمله امور مالی، فناوری، زنجیره تأمین، رسانۀ اجتماعی و بازی‌ها را بررسی کند»

این تیم پژوهشی همچنین اعلام کرد که با وجود فناوری بلاکچین، ممکن است شیوۀ تعامل ما با جهان اساساً تغییر کند. در این گزارش آمده که در آیندۀ نزدیک ممکن است ما برای بازکردن قفل گوشی، خرید سهام، خرید خانه، ذخیرۀ پول، گرفتن وام یا حتی پرداخت برای بنزین و پیتزا هم از فناوری بلاک چین استفاده کنیم.

بانک آو آمریکا همچنین تأکید کرد که رشد توکن‌های غیرقابل معاوضه (nft) برای همگان یک شگفتی بود. پژوهشگران این گزارش تأکید کردند که از ارزشگذاری بالای برخی nftها می‌ترسند. زیرا ممکن است حبابی باشد که پیامدهایش سرمایه‌گذاران را درگیر کند و آن‌ها از ریسک این موضوع باخبر نیستند.

این گزارش با مواضع قبلی بانک آوآمریکا مغایر است. زیرا این بانک پیش‌تر بیت کوین را پدیده‌ای ناپایدار و غیرعملی و کم‌استفاده تلقی کرده بود. در مارس 2021 این بانک گزارشی را منتشر کرده بود که در آن افزایش بیتکوین به 60 هزار دلار را ناشی حدس و گمان می‌دانست، نه مزایای ذاتی این رمزارز.

به نظر می‌رسد بانک آوآمریکا، همگام با بانک‌های دیگر، گروهی پژوهشی را به ارزهای رمزنگاری شده اختصاص داده و رویکرد خود را به این کسب‌وکارهای نوظهور تغییر داده است.

منبع: cryptopotato.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

بیست دو ÷ بیست دو =