بانک مرکزی چین: رمز‌ارز‌ها فاقد ارزش هستند - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

بانک مرکزی چین: رمز‌ارز‌ها فاقد ارزش هستند

زمان مطالعه: 2 دقیقه

بانک مرکزی چین بار دیگر علیه بیتکوین و رمزارزهای دیگر هشدار می‌دهد و می‌گوید که این‌ها ارز رسمی نیستند و ارزشی ندارند.

دولت چین به اقدامات خود علیه استفاده از رمزارز در این کشور ادامه می‌دهد و بدین منظور پیوسته ریسک استفاده از آن را به مردم گوشزد می‌کند.

روز 27 اوت، معاون دفتر حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان بانک مرکزی چین گفت که دارایی‌های دیجیتال چیزی نیستند جز گمانه‌زنی‌های سرمایه‌گذاری.

او به سرمایه‌گذاران هشدار داد که با دوری کردن از تراکنش‌های کریپتو از جیب خود محافظت کنند و آگاهی خود را دربارۀ ریسک‌های این نوع سرمایه‌گذاری افزایش دهند. او گفت:

«ما به مردم یادآوری می‌کنیم که ارزهای مجازی پول رسمی نیستند و ارزش واقعی ندارند».

او گفت که بانک مرکزی چین در همکاری با مقامات بالادست قانونگذار اقداماتی جدی را برای متوقف کردن عملیات خرید‌و‌فروش رمزارز انجام داده و سعی دارد هرگونه وبسایت، نرم‌افزار و کانال مربوط به این فعالیت‌ها را مسدود کند.

او ادامه داد که بانک مرکزی سیستمی را تعریف خواهد کرد که ممنوعیت علیه فعالیت‌های مربوط به رمزارز را به قاعده می‌کند و مردم را تشویق می‌کند که بلافاصله این فعالیت‌ها را گزارش دهند.

در ماه‌های گذشته، دولت چین ممنوعیت خود علیه صنعت کریپتو را افزایش داد، تا حضور بازار رو به رشد آن را در کشور حذف کند.

بانک مرکزی این کشور تمام شرکت‌های خدمات بانکی و مالی چین را ملزم کرده که خدمات مربوط به رمزارز را به افراد و نهادها متوقف کنند، در غیر این صورت مجوزشان لغو خواهد شد.

این محدودیت‌ بر صنعت رمزارز تأثیر منفی برجای گذاشت و موجب شد که بیت کوین نیمی از ارزش خود را در مقایسه با ماه آوریل از دست بدهد. اما مقامات چینی به این بسنده نکرده‌اند. چین با وجود آنکه کانون استقرار بیش از نیمی از ماینرهای بیت کوین در سراسر جهان بود، آن‌ها را وادار کرد که به کشورهای دیگر مهاجرت کنند.

منبع: cryptopotato.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

÷ چهار = یک