بانک مرکزی چین معاملۀ رمزارزها را ممنوع می‌کند - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

بانک مرکزی چین معاملۀ رمزارزها را ممنوع می‌کند

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

مقامات دولتی چین خبر از تداوم برنامه‌های خود برای ممنوعیت معاملۀ رمزارزها داده‌اند. در بیانه‌ای که روز شنبه منتشر شده است، بانک خلق چین (PBC) می‌گوید که این نهاد اعمال فشار بر ارزهای مجازی را ادامه خواهد داد.

لازم به یادآوری است که بانک مرکزی چین امسال با شدت در مقابل فعالیت‌های غیرقانونی در حوزۀ ارزهای مجازی ایستاد و قصد دارد نظارت خود را بر پلتفرم‌های مالی فعال در سراسر کشور حفظ کند.

سایت دی‌کریپت (Decrypt) گزارش می‌دهد که این بیانیه درست فردای آن روزی منتشر شد که مسئولان این بانک برای نیمۀ دوم سال جاری اولویت‌های خود را مشخص کردند.

این بیانیۀ بانک خلق چین به دنبال محدودیت‌هایی که مقامات پیش‌تر در خصوص استخراج بیت‌کوین وضع کرده‌اند، منتشر شده است. این محدودیت‌ها موجب شد که هش‌ریت بیت کوین 76 درصد افت کند و بسیاری از ماینرهای چینی مجبور شوند که به کشورهای دیگر مهاجرت کنند. چنان‌که هم‌اکنون تعداد زیادی از ماینرهای چینی وارد پاراگوئه شده‌اند و در صورت تصویب لایحۀ استخراج بیتکوین در این کشور، تعداد بیشتری از ماینرها نیز در پاراگوئه مستقر خواهند شد.

از سال 2017، دولت چین نهادهای مالی را از تراکنش ارزهای رمزنگاری‌ شده منع کرده ‌است. این اقدام موجب شده که صرافی‌های ارزهای رمز‌نگاری ‌شده نتوانند در این کشور فعالیتی داشته باشد.

همچنان که چین پیوسته محدودیت‌ها را بر ارزهای رمزنگاری‌شده افزایش می‌دهد، بانک مرکزی چین بر توسعۀ ارز دیجیتال رسمی، یعنی یوان دیجیتال، خود کار می‌کند. اخیراً گزارشی منتشر شده و در آن چنین آمده که یوان دیجیتال تا‌کنون در 70.75 میلیون تراکنش استفاده شده است، و تا پایان ژوئن ارزش این تراکنش‌ها به 34.5 میلیارد یوان (5 میلیارد دلار) رسیده است.

منبع: finance.yahoo.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

هفتاد دو − = شصت سه