بانک مرکزی کره از آیندۀ امیدوارکنندۀ کریپتو می‌گوید - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

بانک مرکزی کره از آیندۀ امیدوارکنندۀ کریپتو می‌گوید

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

بانک مرکزی کره به تازگی گزارشی را منتشر کرده که از آیندۀ کریپتو دفاع می‌کند؛ محتوای گزارش دربارۀ آن است که کریپتو احتمالا نقش مهمی در اقتصاد ملی و پیشبرد آن ایفا خواهد کرد، و این سوال را مطرح می‌کند که آیا بیت کوین و آلت کوین ها می‌توانند در سال‌های آتی جایگزین ارزهای قانونی شوند یا نه.

در این گزارش همچنین در تشویق و حمایت از توسعه‌دهندگان استیبل‌کوین‌ها و حامیان امور مالی غیرمتمرکز مطالبی بیان شده است.

عنوان این گزارش که در 8 اوت منتشر شده عبارت است از: امکان‌پذیری تغییر پارادایم در بخش مالی به سبب نوآوری دیجیتال.

در این مقاله پژوهشگران بانک مرکزی کره پیش‌بینی کرده‌اند که بخش‌خصوصی در آینده نیز به دارایی‌های کریپتو تمایل خواهد داشت و چنین نتیجه گرفته‌اند که بیت کوین به سبب نگرانی‌هایی که در خصوص بی‌ثباتی وجود دارد، احتمالا ارز فیات را به طور کامل از بین نمی‌برد.

آن‌ها استدلال کردند که دارایی‌های دیجیتال می‌توانند به نوعی طلای دیجیتال شکل دهند که همچون سنگری در برابر تورم ایفای نقش خواهد کرد.

نویسندگان این گزارش دربارۀ نقش استیبل کوین ها نوشته‌‌اند: در میان دارایی‌های کریپتو، استیبل کوین ها که هدف از طراحی‌شان حفظ یک ارزش پایدار از رهگذر پیوند با ارز فیات است، پتانسیل بالایی دارند که در اکوسیستم‌های دارایی‌های کریپتو، جهان مجازی و همچنین حواله‌های فرامرزی استفاده شوند.

این گزارش یک سند سیاست‌گذاری نیست، اما دیدگاه‌های برخی از کارکنان و مدیران بانک مرکزی کره را بازتاب می‌دهد.

این نویسندگان به افزایش علاقه و گرایش به دیفای اشاره کردند، دیفای به زعم آن‌ها بخشی از صنعت است که روند رو به صعود دارد. از نظر آن‌ها نقش دیفای یا امور مالی غیرمتمرکز در مقایسه با شرکت‌های مالی متعارف که برای تراکنش‌های عمومی و معمولی استفاده می‌شوند، تخصصی‌تر است.

منبع: cryptonews.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

نه × یک =