بایدن جروم پاول را به عنوان رئیس بعدی فدرال رزرو انتخاب کرد - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

بایدن جروم پاول را به عنوان رئیس بعدی فدرال رزرو انتخاب کرد

زمان مطالعه: 2 دقیقه

جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده، بار دیگر جروم پاول (Jerome Powell) را به عنوان رئیس بعدی فدرال رزرو نامزد کرد.
دوشنبه 21 نوامبر، کاخ سفید اعلام کرد که رئیس جمهور پس از پایان دوره فعلی رییس فدرال رزرو در فوریه 2022، برای یک دوره چهارساله دیگر پاول را برای رهبری شورای حکام سیستم فدرال رزرو معرفی می‌کند.
انتخاب دوباره او براساس این فرض است که جروم پاول در حین خدمت به عنوان رئیس فدرال رزرو در کاهش اثرات اقتصادی همه‌گیری کووید-19، نقش مهمی ایفا کرده و نرخ بیکاری را به میزان 4.6 درصد کاهش داده است.
بایدن همچنین برینارد (Brainard) را به عنوان نایب رئیس کرده و گفته که انتظار دارد این دو به حفظ تمرکز بر تورم پایین، ثبات قیمت‌ها و ایجاد اشتغال بیشتر برای مردم آمریکا کمک کنند و همچنین به موضع بایدن در مورد تغییرات آب و هوایی توجه کنند.

موضع رهبری پاول و برینارد دربرابر کریپتو چیست؟

اقتصاددانان بر این باورند که تفاوت‌ بینِ نظراتِ پاول و برینارد جزئی است و تصمیم‌گیری آن‌ها تفاوت‌ِ بزرگی در بازار ارزهای دیجیتال و دارایی‌های دیجیتال به وجود نخواهد آورد.
این دو رهبر عقیده دارند که نباید اجازه داد که دارایی های رمزنگاری بدون کنترل و به اندازه‌ای رشد کنند که سیستم مالی موجود را تهدید کند.
این دو نفر پیش از این نشان‌داده‌اند که احتمالاً در برابر تورم تحمل بیشتری خواهند داشت. این امر می‌تواند اتفاقِ مثبتی برای بیت کوین باشد، با توجه به اینکه چندین سرمایه گذار به طور گسترده از دارایی کریپتو به عنوان پوششی در برابر افزایش قیمت‌ها استفاده می‌کنند.
در دو سال گذشته، سرمایه‌گذاری پُرریسک در ارزهای دیجیتال افزایش شدیدی داشته است. مثلا قیمت بیت کوین از ابتدای سال تقریباً دوبرابر شده که دلیلش می‌تواند ترکیبی از بررسی‌های تحریک‌کننده از سوی دولت ایالات متحده، نرخ‌های بهره نسبتا پایین و افزایش پس‌انداز مصرف کننده باشد.
درنتیجه اگر جروم پاول در افزایش‌ِ نرخ بهره، به‌کُندی عمل کند، سرمایه‌گذاران احتمالاً به شرط‌بندی‌های مخاطره‌آمیزی مثلا روی بازار کریپتو علاقه‌مند خواهند بود.
دلیل این امر این است که ارزهای دیجیتال به عنوان محافظی در برابر تورم در نظر گرفته می‌شوند. مدافعان ادعا می‌کنند از آن‌جا که این دارایی‌های دیجیتال عرضه محدودی دارند، برخلاف دلار آمریکا یا سایر ارزهای سنتی نمی‌توان ارزش آن‌ها را کاهش داد. این سرمایه گذاران اغلب ارزهای دیجیتال را به عنوان پوششی برای سیاست‌های ضعیف فدرال رزرو می‌بینند.

منبع: blockchain.news

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

× شش = هجده