بایننس احراز هویت مشتری را اجباری می‌کند - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

بایننس احراز هویت مشتری را اجباری می‌کند

زمان مطالعه: 2 دقیقه

در حالی‌که نظارت‌های قانونی در سراسر جهان بر صرافی بایننس افزایش می‌یابد، این صرافی سیستم احراز هویت مشتری (KYC) را اجباری می‌کند. این صرافی اعلام کرده که کاربران جدید و همچنین کاربران قدیمی که مراحل احراز هویت را نگذرانده‌اند، از حالا تا 19 اکتبر فرصت دارند که این کار را انجام دهند.

این صرافی همۀ کاربران را ملزم می‌کند که برای دستیابی به محصولات و خدمات این صرافی، من‌جمله سپرده‌گذاری رمزارز، خریدوفروش و برداشت از حساب، احراز هویت شوند.

این حرکت به دنبال افزایش نظارت‌های قانونی بین‌المللی بر بایننس انجام می‌شود؛ زیرا برخی کشورها به بایننس هشدار داده‌ بودند که این صرافی در حوزۀ قضایی آن‌ها فعالیت‌های غیرقانونی دارد.

بایننس این اطلاعیه را روز جمعه منتشر کرد و هدف از این کار را افزایش حمایت از کاربران و فراهم کردن محیط امن کریپتو برای همگان اعلام کرد. این صرافی چنین نوشته است:

لازم است همه کاربران جدید برای دسترسی به محصولات و خدمات بایننس از جمله سپرده‌گذاری ارزهای رمز نگاری شده، معاملات و برداشت‌ها، بلافاصله مراحل تأیید اعتبار را انجام دهند.

بایننس توضیح داد که اقدامات جدید در زمینۀ احراز هویت مشتریان، به این منظور است که هویت مشتریان شناخته شود و بدین ترتیب از عملیات پولشویی جلوگیری شود. این اقدام کاربران را حمایت می‌کند و مانع از جرایم مالی خواهد شد.

این اقدام بایننس، نه تنها کاربران جدید، بلکه کاربران قدیمی صرافی را هم شامل خواهد شد. صرافی بایننس در این خصوص اعلام کرده که کاربران کنونی که مراحل تأیید اعتبار را هنوز نگذرانده‌اند، موقتا دسترسی کاربری‌شان به برداشت از حساب، لغو سفارش، بستن موقعیت و بازخرید محدود خواهد شد.

بایننس اعلام کرد که این اقدام از اکنون تا 19 اکتبر به صورت مرحله به مرحله اجرا خواهد شد. احراز هویت در این صرافی مستلزم بارگذاری یک عکس سلفی، یک عکس از سند هویتی مانند پاسپورت یا گواهینامۀ رانندگی و … خواهد بود. کاربران همچنین باید مرحلۀ «تأیید چهره» را کامل کنند.

منبع: news.bitcoin.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

شش × = چهل دو