بایننس به زنان افغانستانی کمک می‌کند - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

بایننس به زنان افغانستانی کمک می‌کند

زمان مطالعه: 2 دقیقه

بنیاد خیریۀ بلاکچین بایننس اخیرا ابتکاراتی را برای کمک به بحران افغانستان انجام داده است. بایننس در همکاری با سازمان غیرانتفاعی کُد-تو-اینسپایر (Code to Inspire) در آمریکا، قصد دارد با فراهم کردن امکان دسترسی به تحصیلات و شغل، زنان افغانستان را توانمند سازد.

بنیاد خیریۀ بایننس پیش از این هم در مسائلی مانند پاندمی کرونا، ابتکاراتی برای دسترسی به آب پاک، امدادرسانی در بلایای طبیعی، مبارزه با گرسنگی و … پیشگام بوده است.

در مقابل سازمان کُد-تو-اینسپایر نیز به دست یک پناهجوی افغانستانی به نام فرشته فروغ تأسیس شده است. این زن مدرک لیسانس خود را در رشتۀ کامپیوتر در افغانستان گرفته و در آلمان مدرک کارشناسی ارشد خود را اخذ کرده است.

خیریۀ بایننس با این سازمان یک پروژۀ آزمایشی سه‌ماهه را آغاز کرده که هدفش کمک به 100 زن جوان در افغانستان است که تحت رژیم طالبان به شغل و تحصیل دسترسی ندارند.

فروغ در گفت‌وگو با رئیس خیریۀ بایننس گفت که این اقدام به 100 خانواده کمک می‌کند که در بحران انسانی افغانستان دوام بیاورند. وی گفت اکثر شاگردانش پیش از این نان‌آور خانواده بودند و با توجه به شرایط کشور دسترسی آن‌ها به شغل و منابع مالی قطع شده است. با وجود این، فناوری بلاکچین همچون روزنۀ امیدی است که می‌تواند به آن‌ها کمک کند.

او گفت: برای اولین بار دانش‌آموزان ما می‌توانند به اقتصاد جهانی دسترسی پیدا کنند و به روشی بسیار امن پول دریافت کنند و دنیای ارزهای دیجیتال را تجربه کنند.

در سال 2021 دولت افغانستان سقوط کرد و قدرت گرفتن طالبان مردم را از حقوق دموکراتیکشان محروم ساخت. طالبان پس از دو دهه دوباره قدرت را در این کشور در دست گرفت.

با تصاحب قدرت به دست طالبان یکی از نگرانی‌های بزرگ ضایع شدن حقوق زنان ذیل سلطۀ طالبان بود. در دهۀ 1990 طالبان زنان را از تحصیل و شغل محروم کرده بود. این بار طالبان اطمینان داد که چنین رویکردی را نخواهد داشت. اما با وجود گذشت شش ماه هنوز اقدامی برای حمایت از حقوق زنان نشده است.

منبع: ambcrypto.com

 

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

÷ یک = هفت