با افزایش قیمت بیت کوین، بیت کوین‌های قدیمی فروش می‌روند - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

با افزایش قیمت بیت کوین، بیت کوین‌های قدیمی فروش می‌روند

زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش شرکت تحلیلی گلاسنود، با افزایش قیمت بیت کوین طی هفته‌های گذشته، میزان بیت کوین‌های قدیمی که در شبکه هزینه می‌شوند، بار دیگر افزایش یافته است. دارندگان بلندمدت بیت کوین، از افزایش قیمت بیت کوین برای کسب سود بهره می‌برند، اما این فروش تا کنون به قدری نبوده که روی قیمت تأثیر بگذارد.


 آخرین گزارش هفتگی گلاسنود نشان می‌دهد که در کیف‌پول‌هایی که بیتکوین خود را بین 6 ماه تا 5 سال نگاه داشته‌اند، میزان هزینه کردن افزایش یافته است، این به رغم این واقعیت است که دارندگان این کیف پول‌ها سرمایه‌گذاران با تجربه‌ای هستند که از نوسانات بی‌اهمیت قیمت تأثیر نمی‌گیرند.

 در این گزارش آمده که برخی کوین‌ها در حال نقد شدن هستند و این روند در میان همۀ دارندگان بیتکوین، از جمله دارندگان قدیمی با سابقۀ 6 ماه تا 5 سال، افزایش یافته است.

همچنین گلاسنود اشاره کرده که برخی بیت کوین های قدیمی در حال جابجایی هستند و پس از ماه‌ها میزان موجودی بیت کوین در صرافی‌ها کمی افزایش یافته است.

در این گزارش آمده که موجودی صرافی‌ها نشان می‌دهد که این هفته جریان ورودی به صرافی‌ها افزایش یافته و به نظر می‌رسد که برخی تریدرها و سرمایه‌گذاران در پی دریافت سود هستند.

این جریان ورودی به صرافی‌ها شبیه به جریانی است که طی بازار گاوی دسامبر 2020 تا آوریل 2021 رخ داد. در نتیجه، این روند را باید یک رفتار منطقا قابل پیش‌بینی در نظر گرفت.

گلاسنود با اشاره به بازار مشتقات همچنین به این نکته اشاره کرده که سود باز معاملات آتی و معاملات آپشن نیز همراه با قیمت بیتکوین افزایش یافته است.

سود بازار برای بازار معاملات آتی بیتکوین در مقایسه با ماه مه 56 درصد رشد داشته است. همچنین میزان سود باز در معاملات آپشن نیز چند برابر شده و در مقایسه با ماه ژوئن 105 درصد رشد داشته است.

سطح 8 میلیارد دلاری قراردادهای باز مشابه سطحی است که در ماه مه و همچنین ژانویه و فوریه امسال مشاهده شد. اما قیمت بیتکوین در هردو بازۀ زمانی مورد اشاره پایین‌تر (بین 30 الی 40 هزار دلار) بود.

گلاسنود چنین نتیجه می‌گیرد که با توجه به اندازۀ کل بازار، میزان سود باز در بازارهای مشتقات، در مقایسه با میزان لوریج مشاهده شده در نیمۀ نخست سال، نسبتا پایین است.

منبع: cryptonews.com

 

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

یک + دو =