برنامۀ آزمایشی ارز دیجیتال ملی ایران در راه است - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

برنامۀ آزمایشی ارز دیجیتال ملی ایران در راه است

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

رئیس جدید بانک مرکزی ایران به رسانه‌ها اعلام کرده است که بانک مرکزی این کشور در حال آماده شدن برای آغاز مرحلۀ آزمایشی پروژۀ ارز دیجیتال است. او گفت که بانک مرکزی همچنین آمادۀ برنامه‌ای برای اصلاح قوانین حاکم بر فعالیت‌هایش است.
علی صالح‌آبادی، رئیس بانک مرکزی، اعلام کرد که ارز دیجیتال ملی ایران به زودی وارد مرحلۀ آزمایشی خود خواهد شد. او به گزارشگران گفت که قانونگذاران نیز در حال بررسی منافع و خطرات این برنامه هستند.
صالح‌آبادی که از 6 اکتبر ریاست بانک مرکزی را عهده‌دار شده است، جزئیات دیگری دربارۀ برنامۀ راه‌اندازی ارز دیجیتال ملی ایران ارائه نکرد. گزارش‌ها حاکی از آن است که شرکت خدمات انفورماتیک که زیر نظر بانک مرکزی کشور، شبکه خدمات اتوماسیون بانکی و خدمات پرداخت بانکی کشور را اداره می‌کند، وظیفۀ توسعۀ ارز دیجیتال ملی را بر عهده دارد.
همچنین روشن شده است که نسخۀ دیجیتالی ریال ایران در یک بلاکچین خصوصی توسعه یافته است، و برخلاف رمزارزهای مبتنی بر بلاک چین‌های عمومی مانند بیتکوین، کوین صادر شده به دست دولت ایران قرار نیست که استخراج شود.
همچنین مدیران جدید بانک مرکزی و نمایندگان مجلس با ایجاد کمیسیون مشترکی که وظیفۀ اصلاح قوانین مربوط به بانک مرکزی را عهده‌دار باشد، موافقت کرده‌اند. انتظار می‌رود که اعضای این کمیسیون در اسرع وقت یک برنامۀ بلندمدت را برای به‌روزرسانی قوانین مربوط به فعالیت‌های این نهاد، تدوین کنند.
صالح‌آبادی همچنین گفت که یک کارگروه ویژه برای روشن‌شدن مواضع بانک و دولت در خصوص ارزهای رمزنگاری شده تشکیل می‌شود. شواهد حاکی از آن است که قانون‌گذاران با سیاست‌های محدودکننده مخالف هستند. زیرا معتقدند که قوانین دوستدار کریپتو به ایران کمک می‌کند که اقتصاد خود را تقویت کند و قدرت مقابله با تحریم‌ها را داشته باشد.

منبع: news.bitcoin.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

× هفت = بیست هشت