بنیانگذار پلیگون: اتریوم می‌خواهد جایگزین بیتکوین شود - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

بنیانگذار پلیگون: اتریوم می‌خواهد جایگزین بیتکوین شود

زمان مطالعه: 2 دقیقه

بیتکوین هنوز بزرگترین کریپتو در فضای بازار رمزارز است. اما آشکار است که اتریوم به سرعت در حال پیش‌روی در فضای رمز ارز و رسیدن به بیتکوین است. بنیانگذار پلیگون علت اصلی این پیش‌روی را امکان فعالیت‌های مالی غیرمتمرکز در شبکۀ اتریوم می‌داند.

امور مالی غیرمتمرکز (دیفای) در شبکۀ اتریوم نقش مهمی در محبوبیت آن داشته است، زیرا سرمایه‌گذاران برای کسب درآمد از رمزارز های خود به این بلاکچین روی آورده‌اند. این موجب پیدایش راه‌حل‌های لایۀ 2 محبوبی مانند پلیگون شد.

اخیرا بنیانگذار پلیگون، ساندیپ نیل‌وال (Sandeep Nailwal)، دربارۀ آیندۀ این بلاک چین پیشگام در قراردادهای هوشمند سخن گفت. او طی این مصاحبه دربارۀ دلایلی صحبت کرد که به نظرش بنابر آن‌ها اتریوم به عنوان پروتکل لایه یک از بیت کوین پیشی خواهد گرفت. نیل‌وال با اشاره به اینکه اکثر فعالیت‌های مالی غیرمتمرکز در اتریوم انجام می‌شود، رشد فضای مالی غیرمتمرکز را عامل اصلی در این زمینه تلقی می‌کند.

محبوبیت این شبکه، اتر را در موقعیت پیشی گرفتن از رمز ارز اصلی، یعنی بیت کوین، قرار داده است. او گفت دیر یا زود اتر از بیت کوین پیشی خواهد گرفت و به استاندارد جهانی تبدیل خواهد شد. او همچنین خاطرنشان کرد که پلیگون با راه‌حل‌هایی که برای مقیاس‌پذیری ارائه می‌کند، نقش مهمی در موفقیت این بلاک چین ایفا خواهد کرد.

نیل‌وال حتی در این باره صحبت کرد که ممکن است ده سال دیگر بلاک چین بیت کوین وجود نداشته باشد؛ زیرا این بلاکچین استفاده‌های محدودی دارد. به نظر او اگر بیتکوین می‌خواهد در آینده دوام داشته باشد، نیاز دارد که کارکردهای بیشتری را ارائه دهد و تنها وسیلۀ مبادله و سرمایه‌گذاری نباشد.

اتریوم به احتمال زیاد طی ماه‌های آتی جایگاه برتر خود را حفظ خواهد کرد و با توجه به اینکه مکانیزم اثبات سهام قرار است سال آیندۀ وارد بلاکچین اتریوم شود، اتر به احتمال زیاد بر فضا دیفای و رمزنگاری تسلط خواهد یافت.

منبع: newsbtc.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

+ سی = 33