بنیان‌گذار پی‌پال: چین از بیت‌ کوین علیه ایالات متحده استفاده می‌کند - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

بنیان‌گذار پی‌پال: چین از بیت‌ کوین علیه ایالات متحده استفاده می‌کند

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

 

به گفته پیتر تیل (Peter Thiel)، بنیان‌گذار پی‌پال، دولت چین، که از وضعیت ذخیره ارزی دلار آمریکا متنفر است، می‌تواند از بیت‌کوین به عنوان یک سلاح مالی علیه ایالات متحده استفاده کند.
تیل در سخنرانی خود در سمینار اخیرِ «بنیاد ریچارد نیکسون» اظهار داشت که چین در حالت ایده‌آل ترجیح می‌دهد دو ارز را که با دلار مقابله کنند، به‌عنوانِ ذخیره داشته باشد.
او می گوید این کشور آسیایی از ارز یورو به عنوان سلاحی در برابر دلار استفاده می کند؛ هرچند که ادعا کرده دهه گذشته به این ترتیب عمل نکرده است.
طبق گفته‌های تیل، بیت‌کوین اکنون به دومین ارز ذخیره‌ای تبدیل شده است که چین برای مقابله با نفوذ دلار از آن استفاده می‌کند. درنتیجه او فکر می کند که دولت ایالات متحده باید حواسش به این مسئله باشد.
در همین‌حال، بنیان‌گذار “Paypal” نظرات خود را در مورد پیشگویی آشکار چین در عرضه ارزهای دیجیتال منتشر شده توسط بانک مرکزی، به عنوان رقابت با آمریکا را بیان کرد. او در رد پروژه یوان دیجیتال چین گفت: «این یک ارز رمزنگاری‌شده واقعی نیست، بلکه فقط نوعی دستگاه اندازه‌گیری تمامیت‌خواه است!»
در این میان، مایك پمپئو، وزیر خارجه پیشین آمریكا، به‌عنوانِ سخنران دیگرِ سمینار بنیاد ریچارد نیكسون، با ارزیابی تیل از یوان دیجیتال موافقت كرد.
پمپئو همچنین پیش‌بینی می‌کند که بسیاری از کشورهای دیگر به همین ترتیب ارزهای دیجیتال خود را ایجاد می‌کنند تا از تحریم‌ها یا مجازات‌های آمریکا دور بمانند.
اگرچه پمپئو تأیید کرد که ایالات متحده در حال کار بر روی پروژه ارز دیجیتال خود است، اما در عین‌حال اذعان دارد که کشورش در اجرای این امر کندتر خواهد بود.

منبع: news.bitcoin

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

54 − = چهل هفت