بنیان‌گذار دوج‌کوین: بازار رمزارزها فوق سرمایه‌داری است - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

بنیان‌گذار دوج‌کوین: بازار رمزارزها فوق سرمایه‌داری است

زمان مطالعه: 2 دقیقه

جکسون پالمر (Jackson Palmer)، یکی‌از بنیان‌گذاران دوج کوین، قاطعانه گفته که هیچ‌وقت به بازار رمزنگاری برنخواهد گشت و از نظر او صنعت ارزهای رمزنگاری‌شده برخلاف ادعاها، متمرکز و کنترل‌شده است.

رشد محبوبیت و قیمت دوج در سال اخیر فوق‌العاده بود. هیچ‌کس شاید فکرش را نمی‌کرد که که یک کوین که برای شوخی ساخته شده و بنیان‌گذارانش معتقد بودند به هیچ‌وجه نمی‌تواند یکی از برترین کوین‌های بازار باشد، چنین رشدی بکند.

ادر این مدت، بیل مارکوس (Bill Markus) یکی از بنیان‌گذاران، که پیش از این رمزارزهایش را برای خرید یک هوندای قدیمی فروخته بود، اعلام کرد که دوباره دوجکوین را خریده است.

او که همه کوین‌هایش را فروخته و از دنیای رمزنگاری خارج شده بود، قصد داشت هیچ‌وقت به این بازار برنگردد. اما رونق دوج، نظرش را به خود جلب کرد و درنتیجه دوباره شروع به نگهداری برخی از دارایی‌های دیجیتالی کرده است.

اما دیگر بنیان‌گذار، یعنی پالمر، چنین کاری نکرد. او در پاسخ به سوالاتی مبنی‌بر این‌که آیا بار دیگر به بازار باز خواهد گشت یا نه، قاطعانه پاسخ داد که «نه»!

صنعت ارزهای رمزنگاری‌شده توسط یک کارتل کنترل می‌شود

پالمر این پاسخ را در توییتر توضیح داده است. او باور كه رمزنگاری به‌طور ذاتی یك فن‌آوری فوقِ سرمایه‌داری است. پالمر معتقد است که این امر برای تقویت ثروت طرفداران این بازار، با ترکیبی از عوامل ساخته شده است. این عوامل شامل اجتناب از دادنِ مالیات، کاهش نظارت و کمبود عرضه به شکلِ مصنوعی است.

دور از ذهن نیست که فکر کنیم او اشاره‌ای به محدودیت عرضه بیت کوین کرده است. همه می‌دانیم که روزی بیت کوین تمام می‌شود. به همین دلیل است که همه افراد، برای آن‌که از گران‌شدنِ قیمت این دارایی دیجیتال در پی کمبودش سود ببرند، برای داشتنش عجله می‌کنند.

این درحالی است که دوجکوین در عرضه خود محدودیتی ندارد.

بنیان‌گذار دوج‌کوین: بازار رمزارزها فوق سرمایه‌داری است

نمودار قیمت دوج کوین، منبع: TradingView.com

قیمت دوج کوین در حال حاضر زیر 0.20 دلار معامله می‌شود

جکسون پالمر طرز فکرش درباره تمرکززدایی را بیش‌تر توضیح داد. تمرکززدایی همیشه یکی از بزرگترین جذابیت‌های دارایی‌های دیجیتال بوده است؛ رمزارزی که توسط هیچ‌کس کنترل نمی‌شود؛ به این معنی که بازیکنانِ آن نمی‌توانند از سودشان برای هوس‌های مالی استفاده کنند. اما به باور پالمر این ظاهر قضیه است و واقعیت چنین نیست.

پالمر در این‌باره نوشت: «یک کارتل قدرتمند هنوز سیستم را کنترل می‌کند. ایجاد «عدم تمرکز» اساساً یک پوشش بر آنچه در واقع در پشت صحنه اتفاق می‌افتد، است.»

رمزارزهایی مانند دوج طرح‌هایِ سریع ثروتمندشدن هستند

پالمر در توییترش توضیح داده که رمزنگاری صرفاً یک قیف «ثروتمند شدن سریع» است که درواقع برای استخراج پول از افراد مستاصل و ساده‌لوح طراحی شده است. به گفته او، صنعت رمزنگاری بدترین قسمت‌های سرمایه‌داری را به خود اختصاص می‌دهد.

پالمر باور دارد که مطرح‌کردنِ بحث «حسن نیت» در بازار تقریباً غیرممکن است. بنابراین، این اشتیاق او برای دوری از صنعت رمزنگاری را دامن زده است.

با توجه به این دلایل، بنیان‌گذار دوج کوین اظهار داشت که دیگر از تلاش خود برای صحبت در مورد رمزنگاری صرف نظر نکرده است. از آنجا که او انرژی لازم برای بحث و گفت‌وگو با افرادی که تمایلی به گفتگوی زمینه‌ای نشان‌ نمی‌دهند، ندارد.

منبع: bitcoinist.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

+ بیست سه = سی یک