به روزرسانی EIP-1559 ، چهارصد میلیون دلار اتر را در شبکۀ اتریوم سوزاند - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

به روزرسانی EIP-1559 ، چهارصد میلیون دلار اتر را در شبکۀ اتریوم سوزاند

زمان مطالعه: 2 دقیقه

به‌روزرسانی شبکۀ اتریوم که EIP-1559 نام دارد، و به جای پرداخت اتر به ماینرها آن را می‌سوزاند، تاکنون بیش از 400 میلیون دلار اتر را سوزانده است. به طور میانگین در هر ساعت 200 اتر (معادل 643 هزار دلار) سوزانده می‌شود.
تا روز یکشنبه ساعت 10 (UTC) 124865 اتر از چرخۀ بلاکچین اتر خارج شده است و این یک نقطۀ عطف محسوب می‌شود.
این به روزرسانی (EIP-1559) در روز 5 اوت اجرا شد و هدف آن ثبات بخشیدن به هزینه‌های بی‌ثبات تراکنش در شبکۀ اتریوم و همچنین تسریع روی آوردن به اتریوم 2 است، که نسل بعدی بلاکچین اتریوم محسوب می‌شود.
روز 27 اوت بیشترین اتر از چرخۀ بلاک چین خارج شد، در این روز 11176 اتر سوزانده شد که معادل 35.8 میلیون دلار بود. در این روز که برای شبکۀ اتریوم روز پرترافیکی محسوب می‌شد، کارمزد تراکنش‌ها بالا بود و به 38.3 دلار هم رسید.
EIP-1559 استخراج از طریق اتریوم 1 را بسیار کم سود می‌کند، زیرا کارمزد‌ها به جای تعلق یافتن به ماینرهایی که معاملات را تأیید می‌کنند، سوخت می‌شوند. هنوز این امکان وجود دارد که به منظور افزایش سرعت تراکنش‌ها، به ماینرها پرداخت صورت گیرد؛ اما تنها وقتی این امر میسر است که کاربرها به صورت دستی به آن‌ها پاداش دهند.
در اتریوم 2 ماینرها حضور ندارند. زیرا مکانیزم اتریوم 2 متکی بر اثبات سهام است. انتظار می‌رود که تا پایان سال یا ابتدای سال آینده بلاک چین اتریوم به مکانیزم اثبات سهام روی آورد.
اتریوم 2 راه پردازش تراکنش‌های اتریوم را تغییر می‌دهد. در اتریوم 1 مکانیزم اثبات کار موجب می‌رود که ماینرهایی که قوی‌ترین رایانه‌ها را دارند، بابت تأیید اعتبار معاملات پاداش بگیرند.
در مکانیزم اثبات سهام اتریوم 2، کسانی که بیشترین سپردۀ اتر را داشته باشند، حق تأیید اعتبار تراکنش‌ها را پیدا می‌کنند. بنیاد اتریوم امیدوار است که اتریوم 2 99.5 درصد بیشتر دوستدار محیط زیست باشد.
منبع: decrypt.co

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

4 × = دوازده